در حال خواندن
ظرفيت اينترنت به 500 گيگا بايت افزايش مي‌يابد
0

ظرفيت اينترنت به 500 گيگا بايت افزايش مي‌يابد

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۲۶, ۱۳۹۱

به منظور ترانزيت ارتباطات بين‌المللي از مسير شمال به جنوب ايران، قرار دادی در خرداد ماه سال گذشته منعقد شد كه با تكميل طرح‌ها، به زودی وارد مرحله اجرايي خواهد شد.
نود آی سی تی – مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تراتزیت ارتباطات بین‌الملل در سال 90 افزایش یافت. براین اساس توسعه ظرفيت اينترنت بين‌الملل كشورمان از 32 گيگا بايت به 500 گيگا بايت افزايش خواهد یافت.
نود آي سی تی – محمود خسروي با اشاره به امضای قرارداد ايجاد بزرگراه ارتباطي ايران- اروپا گفت: به منظور ترانزيت ارتباطات بين‌المللي از مسير شمال به جنوب ايران، قراردادی در خرداد ماه سال گذشته منعقد شد كه با تكميل طرح‌ها، به زودی وارد مرحله اجرايي خواهد شد.
وی با اشاره به دستاوردهای این شرکت در سال گذشته عنوان کرد: شبكه ملي اطلاعات در مجموع شامل 55 نقطه است، اينترنت از طريق چهار نقطه (سوپر كر) وارد كشور و سپس از طريق 51 مركز ديگر( کر) در شهرهاي اصلي كشور توزيع و به اپراتورها واگذار مي شود تا در نهايت اين ظرفيت‌ها را بين مشتريان و كاربران اينترنت توزيع كنند. براین اساس توسعه ظرفيت اينترنت بين‌الملل كشورمان از 32 گيگا بايت به 500 گيگا بايت افزايش خواهد یافت. اين پروژه با صرف هزينه‌اي بالغ بر يك هزار ميليارد ريال به بهره‌برداري مي‌رسد.
مدیرعامل شرکت زیرساخت در خصوص برنامه‌هاي آتي زيرساخت گفت: در نظر است پروژه گذر از شبكهTDM به IP در برنامه 5 ساله اجرا و يك ميليون پورت سویيچ جايگزين شود.
منبع: ایلنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر