در حال خواندن
فیبر نوری توسط بخش خصوصی به ایستگاه چابهار متصل می‌شود
0

فیبر نوری توسط بخش خصوصی به ایستگاه چابهار متصل می‌شود

نویسنده:  عبدالله افتادهتیر ۴, ۱۳۹۱

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شرکت پیشگامان کویر یزد با همکاری یک شرکت عمانی، فیبری در منطقه جنوب کشیده که در حال انجام کارهای نهایی برای اتصال این فیبر به شبکه ایران است.
نود آی سی تی – احمد پورنگ‌نیا با بیان این مطلب گفت: کابل پیشگامان به Landing Point (نقطه اتصال) چابهار وصل است و امیدواریم بتوانیم پیش از 20 تیرماه سال جاری کابل را در شبکه بیاوریم.
وی در خصوص نقش شرکت زیرساخت در این راه‌اندازی گفت: شرکت زیرساخت مجوز انجام کار و Landing Point را به این شرکت خصوصی داده است.
وی افزود: طرف عمانی اگر از اتصال این کابل به شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت مطمئن نمی‌شد و اطمینان نداشت که شرکت زیرساخت با آنها همکاری می‌کند، اصلا همکاری را آغاز نمی‌کرد.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شرکت زیرساخت هر آنچه از دستش برمی‌آمد، انجام داده اما سرمایه‌گذاری در این پروژه نداشته است.
پورنگ نیا افزود: در مجموع شرکت زیرساخت اعلام کرده که هر شرکت ایرانی در صورت تمایل، می‌تواند در پروژه‌ای که به نفع ایران است و منافع آن به درد کشور می‌خورد، سرمایه‌گذاری کند.
وی افزود: شرکت زیرساخت در این بخش، با کمال میل همکاری می‌کند و این تعهد را نیز می‌دهد که به آنها Landing Point بدهد تا کابل‌شان را به شبکه زیرساخت وصل کنند، اما طبیعتا این پروژه باید به نفع مملکت باشد.
وی تاکید کرد: شرکت زیرساخت از شرکت‌هایی که پروژه‌های مطرح بین‌المللی را به کشور متصل کنند، استقبال می‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادهای مفید دیگری در این زمینه داشته‌اید، گفت: چند شرکت دیگر نیز هستند که در پروژه‌های مختلف صحبت کردیم تا کارشان انجام شود، اما به دلیل اینکه هنوز نهایی نشده نام شرکت را اعلام نمی‌کنیم.
منبع: فارس

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر