در حال خواندن
قیمت خانه خود را در این سایت ببینید
1

قیمت خانه خود را در این سایت ببینید

نویسنده:  عبدالله افتادهتیر ۶, ۱۳۹۱

سایت قیمت مرجع مسکن از امروز در تهران و کرج راه اندازی شد تا دسترسی همگانی به قیمت‌های واقعی مسکن فراهم شود.
نود آي سی تی – ابوالفضل صومعلو، معاون وزیر راه و شهرسازی دیروز در نشستی خبری اعلام کرد : با روش جانمایی اطلاعات املاک بر روی نقشه تهران قیمت ها را در سایت hmi.mrud.ir از روز سه شنبه این هفته برای خرید و فروش مسکن و از هفته آینده برای اجاره مسکن در اختیار عموم قرار می دهیم و کاربران می توانند با استفاده از این سایت اطلاعات مورد نیاز را در محدوده، مکان و کیفیت ساختمان به دست آورند و قیمت های معامله شده در هر منطقه را مشاهده کنند.
صومعلو افزود: این سامانه ، بانک اطلاعاتی قابل اطمینان برای متقاضیان است و به اعمال کنترل در بازار مسکن کمک می‌کند.
وی هدف اصلی از بلوک بندی قیمت ها را شفاف سازی بازار و ارائه اطلاعات به خریداران و مستاجران اعلام کرد و گفت : این سامانه به ایجاد بانک اطلاعاتی برای سیاست گذاری و کنترل لازم در بازار مسکن هم کمک خواهد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از اجرای طرح تعزیراتی بازار اجاره بها خبر داده و گفته است: مالکان اجازه افزایش قیمت بیش از 13 تا 15 درصد را ندارند، در غیر این صورت مستاجران می‌توانند از مالکان شکایت کنند.
صومعلو با بیان اینکه امسال قصد نداشتیم طرح تعزیراتی مسکن را اجرایی کنیم، گفت: درخواست‌های مردم مبنی بر افزایش قیمت اجاره بها و اینکه سال گذشته این طرح توانست قیمت‌ها را تا حدود زیادی کنترل کند، باعث شد امسال هم این طرح را اجرایی کنیم.
وی افزود: بازرسان سازمان حمایت از مصرف کننده به بنگاه‌ها مراجعه می کنند و قیمت اجاره نامه ها را بر اساس 13 تا 15 درصد بررسی خواهند کرد.
صومعلو درباره حداکثر 15 درصد افزایش اجاره بها گفت: این قیمت براساس اعلام بانک مرکزی که میانگین افزایش در بخش اجاره بها را در سال گذشته 13.6 و در شهر تهران 14.5 اعلام کرده است، تعیین شده است.
وی افزود : امسال از 3 هزار بازرس سازمان بازرسی استفاده می شود و در زمینه مالیات مضاعف برای خانه‌های خالی به خصوص 4 واحد به بالا نیز برنامه‌ای را به وزارت اقتصاد دادیم که در حال بررسی است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده
  • ناشناس
    تیر ۱۰, ۱۳۹۱ در ۷:۵۰ ق.ظ

    خیلی عالیه فقط اینکه برای خرید خانه کیس مورد نظر را که پیدا میکنیم شماره ای برای تماس با فروشنده وجود ندارد

ارسال یک نظر