در حال خواندن
قیمت هارددیسک تا سال 2014 پایین‌آمدنی نیست
0

قیمت هارددیسک تا سال 2014 پایین‌آمدنی نیست

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۲۰, ۱۳۹۱

سیل سال 2011 تایلند اگر چه مدتهاست خاتمه یافته، اما اثرات منفی آن بر بازارهای جهانی هارد دیسک تا دو سال دیگر ادامه خواهد یافت.
نود آی سی تی – یافته‌‌های موسسه تحقیقاتی IHS iSuppli  نشان می‌دهد که اگر چه متوسط قیمت هارد دیسک در سه ماهه سوم سال 2011 به 51 دلار رسیده بود، اما وقوع سیل در کشور تایلند که محل فعالیت بسیاری از کارخانه‌های ساخت هارد درایو در جهان است این رقم را به 66 دلار رساند.
بعد از گذشت ماه‌ها از این سیل هنوز بازسازی کارخانه‌های آسیب دیده ادامه دارد و لذا پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه دوم سال 2012 متوسط قیمت این محصول با کاهش مختصری به 65 دلار برسد.
بیش از یک سوم کل هارد دیسک‌های موجود در جهان در کارخانه‌های تایلندی تولید می‌شوند و لذا سیل در این کشور عرضه جهانی این محصول را ناگهان 29 درصد کاهش یافت. در سه ماهه اول و دوم سال 2012 این رقم به ترتیب 18 و 10 درصد رشد کرده که برای پاسخ به نیاز بازارهای جهانی کافی نیست.
منبع:‌خبرگزاری فارس

البته این موضوع بیشتر به بهانه نزدیک است تا واقعیت چرا که چند ماه پس از سیل تمامی کارخانه‌های آسیب دیده مجددا اقدام به تولیدات خود کردند و پایین نیامدن قیمت هارد دیسک به خاطر توافقی است که تولید کنندگان این محصول به خاطر افزایش آستانه سود خود انجام داده‌اند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر