در حال خواندن
کدام شرکت ارزان ترین حجم اینترنت را می‌فروشد
0

کدام شرکت ارزان ترین حجم اینترنت را می‌فروشد

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۲۰, ۱۳۹۱

ارزان‌ترین و گران‌ترین ارایه دهنده‌های خدمات اینترنت پرسرعت را با مقایسه جدول تعرفه‌هایشان بشناسید. فروش حجم مازاد ترافیک به کاربران سرویس‌های دارای محدودیت حجمی، فرصت طلایی برای شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت فراهم می آورد به همین جهت شرکت‌ها برای جذب مشتری و رقابت با سایر شرکت‌ها اقدام به فروش حجم مازاد ترافیک به کاربران دارنده سرویس‌های دارای محدودیت حجمی که ممکن است بیش از مصرف پیش‌بینی شده در سرویس خریداری شده دانلود یا آپلود داشته باشند می‌کنند. این شرکت‌ها با اعمال تخفیف و ایجاد شرایط مناسب برای جذب مشتری با ارایه تخفیفاتی در این سرویس‌ها از این فرصت نهایت استفاده را می‌برند.
نود آی سی تی – بررسی‌های انجام شده برروی تعرفه حجم اضافه خرید ترافیک میان دوره شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت حاکی است؛ نوین نت با کمترین تعرفه در نظر گرفته شده سعی در جذب کاربرانی دارد که همزمان با استفاده از سرویس‌های دارای محدودیت حجمی از آنجا که برایشان پیش می‌آید، بیش از سرویس خریداری شده دانلود و یا آپلود داشته باشند اقدام به خرید حجم اضافه در میان دوره می‌کند. بررسی جدول تعرفه شرکت‌های PAP نشان می‌دهد نوین نت برای یک گیگ حجم اضافه مبلغ4 هزار تومان، برای 5 گیگ حجم اضافه مبلغ 18 هزار و 500 تومان و برای حجم اضافه ده گیگ مبلغ 35 هزار تومان در نظر گرفته و با این شیوه به دنبال جذب بیشترین سهم از کاربران اینترنت پرسرعت کشور است.
شرکت پیشگامان نیز با اندکی اختلاف بعد از نوین نت کمترین تعرفه را برای این دسته از کاربرانش در نظر گرفته است. بررسی نرخ‌های ارایه شده در این جدول حاکی است شرکت پیشگامان برای یک گیگ حجم اضافه مبلغ 4 هزارو 200 تومان، برای 5 گیگ حجم اضافه 19 هزارو 420 تومان و برای ده گیگ حجم اضافه مبلغ 36 هزارو 750 تومان را اختصاص داده است.
همچنین بررسی جدول تعرفه ارایه شده از سوی شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت به مشترکانی که خواهان حجم ترافیک بالا هستند، نشان می‌دهد شرکت داتک و صبا نت با در نظر گرفتن مبلغ 4 هزارو 500 تومان برای یک گیگ حجم اضافه،20 هزار تومان برای 5 گیگ حجم اضافه و 40 هزار تومان برای ده گیگ حجم اضافه جزو شرکت‌هایی هستند که امکان دسترسی را برای کاربرانشان با کمترین هزینه فراهم می‌کنند.
در این مقایسه شرکت صبا نت و عصر تلکام با در نظر گرفتن تعرفه 5 هزار تومان و 300 تومان برای یک گیگ فروش حجم مازاد ترافیک در یک راستا حرکت کرده اما در ارایه حجم بالاتر از یک گیگ صبا نت 22 هزارو 500 تومان برای پنج گیگ حجم اضافه و 42 هزارو 500 تومان برای ده گیگ حجم اضافه در نظر گرفته است.
در میان شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت، شرکت شاتل و پارس آنلاین و فناوا نیز با تعرفه 5 هزار تومان برای یک گیگ حجم اضافه، اتفاق نظر داشته اما در ارایه حجم مازاد ترافیک بالاتر از یک گیگ با هم کمی تفاوت تعرفه دارند. شاتل برای 5 گیگ حجم مازاد ترافیک 22 هزار تومان و برای ده گیگ 24 هزار تومان، شرکت پارس آنلاین برای پنج گیگ حجم اضافه 24 هزار تومان و برای ده گیگ حجم اضافه 45 هزار تومان، شرکت فناوا با 25 هزار تومان برای پنج گیگ حجم اضافه و 50 هزار تومان برای ده گیگ حجم اضافه در نظر گرفته‌اند. با ارایه تخفیف 10 درصدی رتبه دوم را بعد از آسیاتک به خود اختصاص داده است. سایر شرکت‌ها نیز به ترتیب پارس آنلاین، داتک و عصر تلکام با ارایه تخفیف 7 درصدی در رتبه سوم، صبانت با 6 درصد تخفیف و شاتل با 5 درصد تخفیف به ترتیب در رده های آخر جدول ارایه تخفیف به مشترکان ADSL قرار دارند.
نکته مهمی که در این مقایسه می‌توان به آن اشاره کرد این است که شرکت فناوا با 50 هزار تومان بالاترین تعرفه را برای حجم ده گیگ به خود اختصاص داده است. کمترین مبلغ درخواستی برای این حجم ترافیک نیز به نوین نت تعلق دارد. مخابرات ایران نیز به دلیل آنکه سرویس‌ها همگی نامحدود هستند، فروش حجم اضافی را در جدول تعرفه‌های خود ندارد.
منبع:تلنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر