در حال خواندن
4 دلیل برای از دست دادن فرصت شغلی در مصاحبه استخدامی
5

4 دلیل برای از دست دادن فرصت شغلی در مصاحبه استخدامی

نویسنده:  عبدالله افتادهتیر ۵, ۱۳۹۱

کارجویان یا همان بیکارانی که به دنبال کار از این دفتر به آن شرکت می روند، معمولا یک نقطه ضعف عمده دارند و آن هم به دردسر افتادن در مرحله مصاحبه استخدامی است.
نود آی سی تی – خوان مصاحبه استخدامی آنقدر مهم است که اشتباه در آن حتی می تواند منجر به از دست رفتن فرصت شغلی طلایی شود که شما همیشه منتظر آن بودید.
از دست رفتن فرصت های شغلی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. شاید شما به یکی از این 4 دلیل نتوانسته باشید از خوان مهم مصاحبه استخدامی عبور کنید:
 
1. صحبت درباره سایر فرصت های شغلی
صحبت کردن درباره فرصت های شغلی که در انتظار شما هستند و البته به مصاحبه کننده ارتباطی ندارند، در واقع نقد را به نسیه دادن است.
صحبت درباره سایر فرصت های شغلی که احتمالا همزمان برای شما وجود دارد، برای مصاحبه کننده دلیل قانع کننده ای بر توانایی های شما نیست، بلکه حتی ممکن است نتیجه عکس داشته باشد!
 
2. سفره دلتان را باز نکنید
به گزارش بانکی دات آی آر، برخی از کارجویان تصور می کنند اگر سفره دلشان را برای مصاحبه کننده بگشایند به راحتی می توانند شغل ایده آل خود را به دست آورند، حال آنکه بسیاری از کارفرمایان از چنین تعاملی استقبال نمی کنند.
دادن اطلاعات ریز و جزئی از زندگی شخصی، علایق و دغدغه ها، مشکلات و موانع یا داشتن انتظارات بیجا از جمله عواملی هستند که باعث دلسرد شدن مصاحبه کننده از شما می شوند.
مثلا انتظار اینکه رئیس شما، بهترین دوست شما باشد چون شما تنها هستید و احتیاج به یک دوست صمیمی دارید، مثل آب خوردن فرصت شغلی را از شما می گیرد!
 
3. پشت سر رئیس سابق حرف زدن
این مورد ویژه کسانی است که تجربه کاری دارند، اما از آن راضی نیستند و به دنبال فرصت مناسب تری می گردند. صحبت کردن پشت سر مقام بالادستی یا به عبارتی درد دل کردن برای کارفرمای احتمالی، یک امتیاز منفی برای مصاحبه شما به شمار می آید.
اگر واقعا به درد دل در این مورد احتیاج دارید لطفا برای درد دل سراغ دوستان و اعضای خانواده بروید.
  
4. غرور و تکبر
اعتماد به نفس یکی از کلیدی ترین ویژگی هایی است که برای رسیدن به هر هدفی باید از آن به میزان کافی بهره داشت. منتها دقت کنید که اعتماد به نفستان به میزان کافی باشد، نه بیشتر و نه کمتر.
 اعتماد به نفس از نوع کاذب که به عبارت ساده تر همان غرور و تکبر است مثل یک بمب رویاهای شما را با خاک یکسان می کند چون اصولا افرادی که فکر می کنند خیلی زرنگ هستند و اعتماد به نفس قابل تحسینی از نظر خودشان دارند، دقیقا جایی ضربه می خورند که نباید بخورند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر