در حال خواندن
افراد در سایه با گرفتن سود کلان اجازه واگذاری سیم‌کارت اعتباری را نمی‌دادند
0

افراد در سایه با گرفتن سود کلان اجازه واگذاری سیم‌کارت اعتباری را نمی‌دادند

نویسنده:  عبدالله افتادهمرداد ۱۰, ۱۳۹۱

وزیر سابق ارتباطات، با يادآوري موفقيت‌هاي ناشي از اعتماد به نخبگان جوان دانشگاهي در دوران وزارتش، گفت: طي سال‌هاي 81 تا 83 قيمت فروش سيم كارت دولتي 440 هزار تومان بود، در همان مقطع سيم كارت در بازار آزاد بيش از يك ميليون تومان داد و ستد مي‌شد، پس از حضور در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اين مساله را آسيب‌شناسي كردم و متوجه شدم كه نگرش غلط مديران وزارتخانه اصلي‌ترين دليل بالا ماندن قيمت كالايي است كه مي‌شد با فراهم كردن بسترهاي فناوري، فراگير و ارزان شود.
نود آی سی تی- محمد سلیمانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خاطرات و تجربيات دوران وزارتش، گفت: همراه اول تا سال 1385 سيم كارت اعتباري عرضه نمي‌كرد وقتي تصميم به انجام اين كار گرفتيم سازمان مديريت و برنامه‌ريزي وقت، اجازه نداد. مديران اين سازمان با استناد به برنامه سوم گفتند كه فعاليت جديد اقتصادي از سوي دولت ممنوع است. فهميديم كه اين سخن بهانه‌گيري است. پشت پرده اين دخالت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، اهداف سياسي و اقتصادي ديگري بود كه از سوي برخي مديران اين سازمان دنبال مي‌شد.
به گزارش ایسنا، نماينده مردم تهران افزود: اما بنده موضوع راه‌اندازي تلفن همراه اعتباري را به جلسه هيات دولت كشاندم و با استدلال‌هايم موفق شدم نظر مساعد و حمايت رييس‌جمهور را جلب كنم به عبارت ديگر اجازه ندادم افراد در سايه، به قيمت تداوم تامين سودهاي كلان، مردم را از امكانات روز مخابراتي محروم كنند و اكنون تنوع سيم كارت‌هاي دولتي، ايرانسل و تاليا بر روي باجه‌هاي روزنامه فروشي قدرت انتخاب مردم را با كمترين قيمت به وجود آورده است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر