در حال خواندن
چهار نفر از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی به اعدام محکوم شدند
1

چهار نفر از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی به اعدام محکوم شدند

نویسنده:  عبدالله افتادهمرداد ۹, ۱۳۹۱

سخنگوی قوه قضاییه از صدور احكام متهمان پرونده فساد بزرگ مالی توسط قاضی ناصر سراج خبر داد و گفت : احكام در مرحله تایپ است و طبق حكم صادره 4 نفر از متهمان این پرونده به اعدام محكوم شدند.
نود آي سی تی – حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای امروز – دوشنبه – در سی و سومین نشست خبری خود با حضور خبرنگاران افزود: پس از اتمام تایپ احكام صادره، آرا به محكوم علیه و وكلای آنها ابلاغ خواهد شد.
دادستان كل كشور گفت: از مجموع 39 متهمی كه به اتهامات آنها رسیدگی شد قاضی دادگاه چهار نفر را به اعدام، دو نفر را به حبس ابد و بقیه متهمان را به تحمل حبس های 25 سال، 20 سال، 10 سال و پایین تر محكوم كرده است.
اژه ای افزود: این افراد علاوه بر حبس ،محكوم به پرداخت جزای نقدی، شلاق و انفصال دائم از خدمات دولتی هستند.
وی اظهار داشت: قاضی چندین صد صفحه حكم را برای تایپ داده كه این تعداد صفحه ممكن است در تایپ كم یا زیاد شود ، اما هنگامی كه بطور كامل تایپ شد بصورت رسمی ابلاغ آن را خواهیم كرد.
سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به شكایت چند نفر از نمایندگان مجلس از قاضی مرتضوی در خصوص انتصاب وی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری گفت : دیوان پس از رسیدگی مقدماتی به این پرونده با دو مسئله مهم روبرو شد.
اژه ای افزود:برای دیوان عدالت اداری باید مشخص می شد كه آیا این موضوع یا شكایت در صلاحیت دیوان است و دیگر اینكه دیوان صلاحیت رسیدگی به این موضوع را دارد یا نه.
وی اظهار داشت: دیوان عدالت اداری پس از بررسی به این نتیجه رسید كه هر دو مورد رای داده و شكایت نیز وارد است.
به گزارش ایرنا، دادستان كل كشور گفت: در نتیجه، دیوان عدالت اداری انتصاب سعید مرتضوی را به عنوان مدیرعاملی تامین اجتماعی خلاف دانست و امروز – دوشنبه- بطور رسمی نیز این مساله از سوی دیوان اعلام شد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده
  • ناشناس
    مرداد ۱۲, ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۵ ق.ظ

    با سلام و خسته نباشید
    به نظر بنده اعدام راحکار مناسبتری چرا که این گونه افراد انقدر در سیستم دولت نفوذ دارند که پس از گذشت زمانی از زندان ازاد شده و پا به فرار به برون مرزها گذاشته و نظام را به تمسخر گرفته و باعث عابروی ما خواهند شد در هر حال کار بسیار بزرگی صورت گرفته است باتشکر فراوان

ارسال یک نظر