در حال خواندن
شهرداری تهران چرا با اپراتور سوم مخالف است؟
0

شهرداری تهران چرا با اپراتور سوم مخالف است؟

نویسنده:  عبدالله افتادهشهریور ۷, ۱۳۹۱

روابط عمومی رایتل با اشاره به اینکه نیمی از سایت‌های اپراتورها در تهران مجوز ندارند، گفت: تاکنون با 37 درصد درخواست‌های رایتل توسط شهرداری موافقت شده نه 90 درصد.
نود آی سی تی – شاهین آرپناهی گفت: شهرداری تهران تاکنون تنها با 37 درصد درخواست‌های اپراتور سوم برای کسب مجوز نصب دکل موافقت کرده و شهرداری با مانع تراشی‌های خود اجازه ارایه خدمات بهتر به شهروندان تهرانی را نمی‌دهد.
وی با اشاره به نبود تعامل شرکت ارتباط مشترک شهر برای توسعه شبکه رایتل در پایتخت و اظهارات خلاف واقع در این ارتباط افزود: متاسفانه آمارهای نادرستی به مردم شهر تهران ارایه شده و رایتل برای تنویر افکار عمومی و در پاسخ به نیاز مردم شریف شهر تهران مجبور به شفاف سازی برخی مشکلات است.
وی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی رایتل در تهران تاکنون 302 درخواست مجوز سایت به شهرداری ارایه دادیم که از این بین تنها 113 مورد تایید شده افزود: به این ترتیب شهرداری تنها با 37 درصد درخواست‌های رایتل موافقت کرده، در حالی که اعلام می‌کند تنها 10 درصد درخواست مجوزهای اپراتور سوم رد شده است.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل بیان کرد: از 302 درخواست مجوز سایت، 290 مورد مربوط به قبل از اول مرداد ماه بوده و همکاران شهرداری تهران توجیهی مبنی بر نبود زمان کافی برای بررسی درخواست‌های ما ندارند.
وی با اشاره به بخش دیگری از اطلاعیه روز گذشته شهرداری تهران مبنی بر فعالیت غیر مجاز 18 سایت رایتل در تهران عنوان کرد: از شهرداری تقاضا می‌کنیم حال که آمار اینچنین در خصوص رایتل منتشر کرده‌اند، آماری از تعداد سایت‌های مجوز دار سایر اپراتورها در شهر تهران ارایه دهند تا مردم تهران بدانند که آیا حتی نیمی از حدود 2700 سایت موجود در تهران مجوز رسمی دارند، یا خیر؟
وی افزود: اگر بنا به جمع آوری سایت‌های غیر مجوز دار باشد، بیش از نیمی از سایت‌ها در تهران باید جمع آوری شوند و این در حالی است که تمام فشار مجوز در یک سال اخیر به روی اپراتور جدید وارد شده است.
آرپناهی با بیان اینکه رایتل تاکنون قانونمندترین رفتار را بروز داده و به آن پایبند است، افزود: ما کمترین میزان درخواست مجوز سایت شخصی را داشته‌ایم و اغلب پیشنهادهای ما مربوط به مکان‌هایی بود که در آنها تجهیزات مخابراتی از پیش وجود داشته است.
وی فلسفه وجودی شرکت ارتباط مشترک شهر را ایجاد اشتراک در سایت‌های مورد نیاز اپراتورها خواند و گفت: این شرکت پاسخگو باشد که چرا با بسیاری از درخواست‌های رایتل در استفاده از سایت‌های مشترک مخالفت کرده و مجوزهای لازم را ارایه نمی‌دهد.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل عنوان کرد: لازم است مردم تهران در جریان این موضوع نیز باشند که از تاریخ 30 آبان ماه سال گذشته، نمایندگان اپراتورها را در کمیسیون بررسی و تصویب درخواست مجوز شهرداری راه نمی‌دهند و پشت درهای بسته در مورد درخواست‌های ما تصمیم گیری می‌شود و سپس حتی در پاسخ به درخواست سایت‌های اشتراکی رایتل به دلایلی نظیر نزدیکی به بزرگراه یا تراکم درختان(!) درخواست‌های ما را رد می‌کنند. خوشحال می‌شویم بدانیم که چرا در حالی که سایر اپراتورها می‌توانند در این فضاها اقدام به نصب تجهیزات کنند، برای رایتل منع وجود دارد.
آرپناهی تاکید کرد: به دلیل نوع تجهیزات مورد استفاده برای ارایه خدمات مطلوب در شهر تهران تنها استفاده از 500 سایت می‌تواند رافع نیازهای اصلی رایتل باشد.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تاکید کرد: شهرداری تهران عملا با رویه‌ای که در برخورد با رایتل در پیش گرفته است، مانع از ارایه خدمات نسل سوم به مردم شهر تهران شده است که بر اساس نظرسنجی‌ها علاقه زیادی به استفاده از این تکنولوژی دارند.
وی با بیان اینکه رایتل با تحت پوشش قرار دادن شهرهای سنندج، بوشهر، قزوین، شهرکرد و اصفهان شمار شهرهای تحت پوشش خود را به 15 شهر رسانده است، افزود: این سرعت عمل با همکاری شهرداری‌های شهرهای ذکر شده فراهم شده و ما عملا نشان داده ایم که مشکلی در توسعه شبکه خود نداریم و در صورت همکاری و تعامل از سوی شهرداری‌ها به سرعت خدمات نوین خود را به مردم شریف کشور ارایه خواهیم داد. به عنوان مثال رایتل در شهر کرج به دلیل همکاری مطلوب شهرداری این شهر حتی پوشش دهی مناسب‌تری نسبت به سایر اپراتورها دارد.
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تاکید کرد: “فرافکنی ضعف عملکرد” جایی معنا دارد که ماموریت ذاتی یک سازمان مشترک کردن سایت‌های مخابراتی است، این سازمان نتواند حتی با وجود گذشت 8 ماه از ارایه مجوز قانونی به رایتل، اپراتور دیگر را برای استفاده مشترک از سایت‌ها مکلف کند.
آرپناهی عنوان کرد: همه موارد ذکر شده مستند به نامه‌های شرکت ارتباط مشترک شهر است و در صورت لزوم مستندات خود در موارد بیان شده خلاف واقع و فرافکنی‌ها در اختیار رسانه‌ها و شهردار تهران قرار خواهیم داد.
وی افزود: با توجه به شناختی که از نظرات شهردار تهران در موضوع حقوق شهروندی وجود دارد، امیدواریم با ورود ایشان به موضوع و دستور عاجل ایشان امکان خدمت رسانی بهتر و مطلوب تر به شهروندان تهرانی هر چه زودتر فراهم شود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر