در حال خواندن
اطلاعی از واگذاری سیم‌کارت عربی در خاک ایران نداریم
0

اطلاعی از واگذاری سیم‌کارت عربی در خاک ایران نداریم

نویسنده:  عبدالله افتادهمهر ۲, ۱۳۹۱

مديركل حوزه‌ رياست سازمان حج و زيارت به‌دنبال اظهارات وزير ارتباطات مبني بر توزيع سيم‌كارت‌هاي عربي در ميان زائران ايراني، گفت: تاكنون هيچ گزارشي در اين‌باره دريافت نكرده‌ايم، ضمن آنكه ما به همه‌ زائران ايراني استفاده از سيم‌كارت‌هاي ايراني را براي كاهش هزينه‌ مكالمات، توصيه مي‌كنيم.
نود آی سی تی – رضا تقي‌پور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات چندي پيش در اظهاراتي به توزيع سيم‌كارت‌هاي عربي در ميان زائران بيت‌الله الحرام توسط سازمان حج و زيارت اشاره كرد. هرچند او اين سخنان را با حالت گلايه مطرح نكرد، اما در عين حال بیان كرد: تعرفه‌ اپراتورهاي ايراني به‌مراتب پايين‌تر از تعرفه‌ اپراتورهاي عربي است و توصيه‌ ما به زائران اين است، از سيم‌كارت‌هاي ايراني كه امنيت بيشتري دارند، استفاده كنند.
او افزود: از اين مساله اطلاع نداريم كه توزيع سيم‌كارت‌هاي ايراني توسط ايران انجام شده است يا خير، اما به هر حال از ديدگاه ما انجام چنين كاري پسنديده نيست، چرا كه در حال حاضر هر سه اپراتور تلفن همراه ما چنين خدماتي را ارایه مي‌كنند و تعرفه‌هاي پايين‌تري هم دارند.
این در حالی است که بنيامين شكوه‌فر، مديركل حوزه‌ رياست و روابط عمومي سازمان حج و زيارت در این باره گفت: مديران كاروان‌ها هيچ سيم‌كارتي را از نوع ايراني يا عربي بين زائران توزيع نمي‌كنند و تاكنون نيز هيچ گزارشي را در اين‌باره دريافت نكرده‌ايم.
او در عين حال يادآوري كرد: امسال 450 كاروان به حج تمتع مشرف مي‌شوند و شايد در يكي از اين كاروان‌ها اين اتفاق افتاده باشد؛ ولي هيچ ابلاغ و دستوري از طرف سازمان حج و زيارت براي انجام اين كار وجود ندارد.
شكوه‌فر گفت: سازمان حج و زيارت مذاكراتي را با دو اپراتور ايراني «همراه اول» و «ايرانسل» داشته است تا در غرفه‌هايي در فرودگاه‌هاي محل اعزام زائران ايراني مستقر شوند و سيم‌كارت‌هاي خود را بفروشند و تبليغات خود را انجام دهند.
وي افزود: سازمان حج و زيارت، خود اعتقاد دارد كه استفاده از سيم‌كارت‌هاي ايراني با توجه به تسهيلات در نظر گرفته‌شده از نظر قيمت براي زائران به‌صرفه‌تر است و توصيه‌ ما نيز استفاده از اين سيم‌كارت‌هاست.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر