در حال خواندن
اعضای اتحادیه پیمانکاران صنعت مخابرات بیکار شدند
0

اعضای اتحادیه پیمانکاران صنعت مخابرات بیکار شدند

نویسنده:  عبدالله افتاده1391-08-10

رییس اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات با اشاره به کاهش پروژه‌های مخابراتی در شرایط فعلی، اعلام کرد: فعالیت اتحادیه در رکود است و بیشتر اعضای آن بیکار شده اند.
نود آی سی تی – هوشنگ همتی با بیان اینکه استراتژی این اتحادیه تعامل با اپراتورهای فعال در کشور است، گفت: عملکرد این اتحادیه تاثیر مستقیم بر رعایت قانون حداکثراز توان داخلی دارد و توان داخلی را  معرفی می‌کند.
وی افزود: در شرایطی که پروژه‌های مخابراتی کاهش یافته و حجم فعالیت‌های حوزه  ارتباطات وفناوری اطلاعات محدود است اتحادیه صنعت مخابرات در وضعیت قابل قبولی به سر نمی برد.
وی در خصوص همکاری اتحادیه با اپراتورهای تلفن همراه مانند رایتل و همراه اول، گفت: وضعیت توسعه نیز در این اپراتورها نیز با مشکل همراه است به همین دلیل  نمی‌توان همکاری گسترده‌ای با این اپراتورها صورت گیرد.
همتی با اشاره به اینکه  اپراتورهای تلفن همراه  موتور محرک توسعه بازار مخابراتی هستند، افزود: امید می‌رود در آینده نزدیک با توسعه فعالیت اپراتورها، وضعیت  بازار بهتر شود.
به گزارش موبنا، در 10 سال گذشته با برون سپاری پروژه‌های مخابراتی تعداد زیادی از شرکت‌های خدمات مخابراتی تشکیل و حجم وسیعی از توسعه به ویژه در شبکه‌های ارتباطات سیار توسط این شرکت‌ها انجام شد.
در این سال‌ها حجم انبوه فعالیت‌های مخابراتی سبب شد تا از ایجاد ساختار و سازمان متمرکزی که بتواند مجموعه شرکت‌ها را برای موارد مشترک حمایت کند فراموش شود.
به همین منظور برخی از فعالان صنعت مخابرات کشور، در نامه‌ای که 11 اسفندماه سال 88 برای اتاق بازرگانی و صنایع ایران ارسال کردند، خواستار تاسیس و ثبت این اتحادیه شده بودند.
بر همین اساس با تلاش جمعی از شرکت‌های فعال مجوز تشکیل اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی، مشاوران پیمانکاران صنعت مخابرات  اخذ شد.

درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر