در حال خواندن
طراحی دیواره آتش سخت‌افزاری توسط محققان ایرانی
0

طراحی دیواره آتش سخت‌افزاری توسط محققان ایرانی

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۲-۰۵-۲۸

محققان یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری کرمانشاه موفق به طراحی دیواره آتش سخت‌افزاری و بومی‌سازی دانش فنی آن شدند.
ایسنا- آرش احمدی، عضو هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی کرمانشاه و مدیر این پروژه گفت: دیواره آتش از مهم‌ترین ابزار‌ها و نرم‌افزار‌های تدافعی اساسی برای حفاظت اطلاعات سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود.به گفته‌ وی، دیواره آتش یکی از راه‌های محافظت سیستم از شبکه‌های غیرقابل اطمینان، ویروس‌ها و هکر‌هاست.مدیر این پروژه گفت: برخلاف تصور عمومی دیواره‌های آتش دارای ویژگی‌ها و امکانات متفاوتی هستند، البته هر دیواره آتش نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری مشمول تمام آنها نمی‌شود. در حال حاضر عملکرد فنی دیوار‌های آتش بسیار متنوع و گسترده شده است.احمدی گفت: پیش از این نمونه‌های خارجی متنوع از دیواره آتش طراحی و در بازار عرضه شده است. این نرم‌افزار‌های امنیتی مطابق با همان سیستم‌های خارجی‌اند.وی افزود: مهندسان ما در این شرکت دانش‌بنیان برای بومی‌سازی و مطابق کردن هرچه بیشتر این نرم‌افزار امنیتی با سیستم‌های داخلی به طراحی و ساخت دیواره آتش سخت‌افزاری اقدام کرده‌اند.عضو هیات علمی دانشگاه رازی در خصوص مزایای دیواره آتش سخت‌افزاری گفت: این سیستم به سادگی قابل پیاده‌سازی است و سرعت بالایی دارد. توانایی پردازش و اداره‌کردن بسته‌های داده‌ها و پایش وب از ویژگی‌ها و مزایای دیواره آتش (فایروال) سخت‌افزاری است.به گفته‌ وی، بومی‌سازی دیواره آتش سخت‌افزاری مهم‌ترین مزیت این سیستم است. همچنین علاوه بر ویژگی‌ امنیتی و نگهبانی ویژگی دیگری به نام backdoor و یک بخش مدیریت شبکه یکپارچه نیز به این سیستم افزوده شدهاست.احمدی گفت: دیواره آتش سخت‌افزاری طراحی شده در مرحله‌ آزمایش قرار دارد و پس از بررسی‌های همه‌جانبه وارد بازار می‌شود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر