در حال خواندن
شرکت‌های دانش‌بنیان به دریافت تسهیلات تمایل ندارند
0

شرکت‌های دانش‌بنیان به دریافت تسهیلات تمایل ندارند

نویسنده:  عبداله افتاده1392-06-19

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام آمادگی این وزارتخانه برای حمایت از شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه ICT گفت: این وزارتخانه تا سقف دو میلیارد تومان امکان اعطای وام به شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدی را دارد.
خبرگزاری مهر- مرتضی براری درباره برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان این حوزه گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت‌هایی که درخواست دریافت وام و تسهیلات دارند، استقبال می‌کند. وی با بیان اینکه در سال 92  تاکنون حدود 30 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعطا شده است، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از صندوق تسهیلات و وام وجوه اداره شده 80 میلیارد تومان اعتبار برای ارایه تسهیلات به بخش تولید و پژوهش و نوآوری در نظر گرفته است؛ اما شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضا و درخواست چندانی ندارند و از تسهیلات این بخش استقبال نمی‌شود. وی گفت: این وزارتخانه براساس برنامه‌های مدنظر می‌تواند به شرکت‌های متقاضی تا سقف دو میلیارد تومان تسهیلات اختصاص دهد؛ اما شواهد نشان می‌دهد که آن طور که باید این تسهیلات مورد استقبال واقع نمی‌شود.  براری الزام برای ضمانت‌های اجرایی را از جمله دلایل استقبال نکردن از وام وجوه اداره شده این بخش برشمرد و گفت: شرکت‌های تولیدی و کوچک امکان تامین ضمانت‌نامه‌های بانکی را ندارند و براین اساس ترجیح می‌دهند از این تسهیلات بهره نبرند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر