در حال خواندن
نبش قبر قدرتمندترین زن تاریخ چین
0

نبش قبر قدرتمندترین زن تاریخ چین

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۲-۰۶-۲۳

محققان و باستان شناسان چینی اخیرا پس از شناسایی و کشف قبر عظیمی در شمال این کشور، این قبر را برای انجام تحقیقات و یافتن راز و رمزهای تاریخ دوران گذشته، گشودند.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، باستان شناسان و محققان چینی پس از نبش این قبر عظیم تأکید کردند این قبر که نزدیک فرودگاه “شیانگ یانگ” در ایالت شنشی در شمال چین قرار دارد، متعلق به “شانگوان وانر” از قدرتمندترین زنان تاریخ چین است که در دوران فرمانروایی “تانگ” زندگی می کرد.حاکمان چینی در دوران گذشته پس از ساختن مقبره های بسیار عظیم و قرار دادن پول و جواهرات بسیار در مقبره ها، سراسر مقبره را با خاک و انواع استحکامات می پوشاندند تا اموال آنها از دست سارقان در امان بماند، به صورتیکه مقبره در نگاه اول مانند تپه به نظر می رسد. بزرگی این مقبره ها نشانه میزان نفوذ و قدرت صاحبان آن بوده است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر