در حال خواندن
اولین تست اینترنت در فضا فراتر از حد انتظار
0

اولین تست اینترنت در فضا فراتر از حد انتظار

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۲-۰۸-۰۳

محققان ناسا می‌گویند اولین آزمایش‌های مربوط به دسترسی به اینترنت پرسرعت در فضا را با موفقیت انجام داده‌اند.
به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، اگر چه در حال حاضر هم دسترسی به اینترنت برای فضانوردان ممکن است اما این کار با سرعت و مشکلات فنی زیادی صورت می‌گیرد.
ناسا می‌گوید موفقیت آزمایش‌های صورت گرفته فراتر از حد انتظار بوده و تست اینترنت با سرعت و کیفیت خوبی صورت گرفته است. نکته مهم این است که در جریان این آزمایش هیچ خطای نگران کننده‌ای صورت نگرفته است.
در این سیستم ارتباطی با استفاده از یک نظام ارتباطی مبتنی بر اشعه لیزر بلوک هایی ایجاد می گردد که داده های اینترنتی از طریق آن منتقل می شوند. تاخیر در تبادل داده ها از این طریق کمتر از روش های قبلی است.
انجام آزمایش های یاد شده از یک ماه قبل با استفاده از فضاپیمایی موسوم به LADEE انجام شده که به سیستم لیزری یاد شده مجهز است. اگر این سیستم به خوبی به کار خود ادامه دهد، ممکن است در آینده نزدیک جایگزین سیستم های رادیویی شود تا از این طریق سرعت ارتباطات ماهواره ای افزایش یابد. از این طریق تبادل داده میان ربات‌ها و فضانوردان هم با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.
متخصصان از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای به کارگیری این سیستم ارتباطی در ماه نوردها و مریخ نوردهایی هستند که قرار است در آینده ساخته شوند. گفتنی است سرعت لینک ارتباطی برقرار شده در جریان این آزمایش ها 20 مگابیت در ثانیه بوده است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر