در حال خواندن
واگذاری تلفن ثابت به مسکن مهر پرند آغاز شد
0

واگذاری تلفن ثابت به مسکن مهر پرند آغاز شد

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۲-۱۱-۰۱

هفته آینده واگذاری تلفن ثابت به ۱۲ هزار و ۹۰۰ متقاضی در صف انتظار در مسکن مهر پرند انجام می‌شود و تا دو هفته آینده نیز واگذاری ADSL در این منطقه آغاز خواهد شد.
نود آی سی تی – علیرضا صیدی امروز در مراسم افتتاح واگذاری خطوط تلفن ثابت به مسکن مهر پرند گفت: 11 هزار متقاضی در مسکن مهر پردیس در صف دریافت تلفن ثابت بودند که هم‌اکنون 350 کد نصب و راه‌اندازی شده و از این تعداد 140 هزار پورت تلفن و 45 هزار پورت ADSL است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: تا هفته آینده واگذاری تلفن ثابت به 12 هزار و 900 واحد مسکونی شهر پرند انجام می‌شود و از دو هفته آینده نیز واگذاری ADSL در این شهر آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد: در این پروژه تمام لایه‌ها NGN پیاده‌سازی شده و قابل ارتقاء به IMS (فناوری بالاتر NGN) است.
وی گفت: در لایه دسترسی نیز از فناوری FTTX استفاده شده است.
صیدی بیان کرد: در مراکز مخابراتی معمولاً 10 تا 15 کیلومتر فیبر استفاده می‌شود، در حالی که در مرکز مخابراتی شهر جدید پرند حدود 4 برابر یک مرکز مخابراتی عادی، کانال‌سازی و فیبرکشی شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران یادآور شد: سرمایه‌گذاری لازم برای پوشش تمام فازهای مسکن مهر پرند 42 میلیارد تومان است که بخشی انجام شده و بخشی نیز در آینده سرمایه‌گذاری خواهد شد.
وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به انتقادهایی که به انحصارگرایی مخابرات در بازار می‌شود گفت: برخی مخابرات را انحصارگر معرفی می‌کنند، اما باید انحصار را تعریف کرد.
صیدی افزود: هم‌اکنون اپراتورهای مختلفی از بستر مخابرات استفاده می‌کنند. 53 مرکز مخابراتی در سطح تهران وجود دارد اما وقتی یک مشکلی در یک مرکز ایجاد می‌شود، اپراتورها سریع آن را رسانه‌ای می‌کنند یا به نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند.
وی گفت: از اپراتورها و جراید تقاضا دارم که بحث‌ها را منطقی‌تر و با اطلاعات‌ بیشتری مطرح کنند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر