در حال خواندن
عامل نخستین هک “خونریزی قلبی” دستگیر شد
0

عامل نخستین هک “خونریزی قلبی” دستگیر شد

نویسنده:  عبداله افتاده1393-01-29

پلیس جرایم سایبری کانادا یک نوجوان 19 ساله اهل آنتاریو را به اتهام هک کردن سازمان مالیات این کشور با سوء استفاده از حفره امنیت اینترنتی خونریزی قلبی دستگیر کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، پلیس کانادا پس از پنج روز بررسی، “استفن آرتورو سولیس ریز” را مسئول رخنه مرتبط با خونریزی قلبی در سازمان مالیات و درآمد کانادا دانست ؛ رخنه ای که در آن داده های شخصی بیش از 900 شهروند به خطر افتاده است. اتهامات رسمی وارده به این نوجوان  “استفاده بدون اجازه از یک رایانه” و “شیطنت در رابطه با داده ” است.بر اساس این گزارش، این حمله روز جمعه گذشته که وجود حفره خونریزی قلبی علنی شد، روی داده است و در نتیجه مهاجمان توانسته اند به طور تصادفی تکه های از حافظه فعال سرور سازمان مالیان کانادا از جمله اطلاعات مالی حساس آن را هدف قرار دهند.در نتیجه این اقدام، خدمات این سازمان متوقف شده و دولت کانادا اعلام کرده هنوز در حال اطلاع رسانی به تمامی شهروندان کانادایی است که تحت تاثیر این رخنه قرار گرفته اند.بزرگترین آسیب پذیری فراگیر تاریخ اینترنت “خونریزی قلبی” نام گرفته و  منجر به افشای اطلاعات مهمی از سایت های سرتاسر جهان شده است. این حفره بر برنامه های کاربردی تلفن همراه نیز تاثیر داشته است.این آسیب پذیری و رخنه فراگیر که از ۲۰ فروردین ماه امسال اعلام جهانی شده مربوط به آسیب رسانی نرم‌افزارهای استفاده کننده از نسخه‌های بخصوصی از کتابخانه OpenSSL است که امکان استخراج ناخواسته اطلاعات حساس را به حمله‌کننده می‌دهد.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر