در حال خواندن
پیش‌نویس پروانه جدید ارتباطات ثابت نهایی شد
0

پیش‌نویس پروانه جدید ارتباطات ثابت نهایی شد

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۳-۰۹-۲۵

پیش‌نویس صدور پروانه جدید ارتباطات ثابت (FCP) در نهایت با تجمیع پروانه‌های PAP،PSTN، ISDP و ISP در کشور و شکل‌گیری ۲ پروانه جدید FCP و ISP نهایی شد.
نود آی سی تی -سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در راستای اصلاح ساختاری پروانه‌های حوزه ارتباطات ثابت، در زمینه صدور این پروانه ها، طرحی را در قالب “پیش نویس اصول حاکم بر صدور پروانه های جدید ارتباطات ثابت” ارائه کرد که بر مبنای آن پروانه‌های PAP،PSTN، ISDP و ISP در کشور تجمیع شده و تحت 2 پروانه جدید FCP و ISP به ادامه فعالیت خواهند پرداخت.براساس این طرح، متقاضیان اعم از دارندگان پروانه های PAP، PSTN، ISDP و ISP و سرمایه گذاران جدید می­توانند در دو دسته پروانه ارتباطات ثابت (FCP) و پروانه خدمات ثابت (ISP) متقاضی دریافت پروانه شوند.دارندگان پروانه ارتباطات ثابت(FCP) مجاز به راه اندازی شبکه مستقل ارتباطی (انتقال و دسترسی) و نیز ارایه خدمات ارتباطی و انتقال داده ثابت بر بستر آن خواهند بود و دارندگان پروانه خدمات ثابت (ISP) هم می‌توانند از پورت ها و اتصالات ایجاد شده توسط اپراتورهای مجاز مانند شرکت‌های دارای پروانه FCP، بهره برداری کرده و آنها را به مشتریان نهایی عرضه کنند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر