در حال خواندن
خداحافظی آیفون 7 با جک‌های قدیمی هدفون
0

خداحافظی آیفون 7 با جک‌های قدیمی هدفون

نویسنده:  عبداله افتاده1394-09-09

یکی از معدود قابلیت های آیفون که با دیگر محصولات فناوری هماهنگی داشت استفاده از جک های هدفون 3.5 میلیمتری برای گوش کردن به موسیقی بود، ولی اپل قصد دارد در این زمینه هم تغییر ایجاد کند.

نود فناوری – امروزه در تمامی رایانه‌ها، گوشی‌ها و ابزار پخش فایل های موسیقی از جک‌های هدفون استاندارد استفاده می شود که همگی با هم سازگاری دارند. اما در آیفون 7 از هدفون های سبک خاصی استفاده می شود که مهم ترین مزیت استفاده از آنها حذف جک های 3.5 میلی متری و باریک تر شدن این گوشی هوشمند است.پیش بینی می شود همین تغییر ساده آیفون 7 را در مقایسه با آیفون 6 اس تا یک میلی متر باریک تر کند. پشتیبانی از پخش بلوتوث و پوشش سبک وسازگار با گوش در انتهای هدفون از جمله مزایای این اختراع جدید است.با این تغییر استفاده از هدفون های قدیمی با استفاده از مبدل های خاص ممکن خواهد بود. اپل تاکنون بارها تغییراتی در تولیداتش ایجاد کرده که به از رده خارج شدن برخی فناوری ها منجر شده است. حذف درایو فلاپی دیسک از رایانه های آی مک این شرکت به محبوبیت حافظه های فلاش کمک کرد. این شرکت به تازگی پرت سریع تر یو اس بی – سی را مورد استفاده قرار داده است.البته این شرکت اولین سازنده گوشی نیست که جک های 3.5 میلی متری هدفون را حذف کرده است. گوشی جی وان اچ تی سی اولین گوشی هوشمند آندرویدی بود که با چنین تغییری عرضه شد، اما چندان مورد توجه قرار نگرفت.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر