بانکداری الکترونیکی
در حال خواندن
بی اعتنایی صنعت بانکداری به اینترنت اشیا
0

بی اعتنایی صنعت بانکداری به اینترنت اشیا

نویسنده:  عبداله افتادهبهمن ۲۷, ۱۳۹۴

در یک نظرسنجی که اخیراً توسط SourceMedia و Verizon صورت گرفته مشخص شد که فقط ۱۳ درصد بانک ها از فناوری های ماشین به ماشین (machine to machine یا به اختصار M2M) استفاده می کنند.این به آن معنا است که بانک ها از مفاهیمی همچون اتوماسیون، خانه های هوشمند و مانند آنکه همگی زیر چتر اینترنت اشیا (IoT) جمع می شود، یک نسل عقب اند.

نود فناوری – به گزارش وب سایت فوربس، پیش بینی های اخیر IDC نیز نشان می دهد که در چهار سال آینده، هزینه ای که در سطح بین الملل برای اینترنت اشیا صرف خواهد شد، با ۱۷ درصد رشد به رقم حیرت آور ۳/ ۱ تریلیون دلار خواهد رسید. بخش تولید و حمل ونقل بسترهای مناسبی برای به خدمت گرفتن اینترنت اشیا هستند و این دو صنعت کلان می توانند زنجیره تأمین، محصولات، مشتریان و حتی کارگران خود را از طریق اینترنت اشیا باهم مرتبط سازند و از این رهگذر سود زیادی به دست آورند. IDC همچنین پیش بینی کرده که در آینده نزدیک صنعت بیمه، بهداشت و درمان و کالاهای مصرفی نیز حضور فعالی در حوزه IoT داشته باشند ولی از صنعت بانکداری خبری نیست.Fellow Vernon Turner پژوهشگر IDC می گوید باوجود تلاش های صورت گرفته، بانکداری حرف زیادی در حوزه IoT ندارد. این کارشناس معتقد است پایه و اساس بانکداری، پول است و در حال حاضر پرداخت، دریافت و پس انداز پول تقریباً به طور کامل به صورت دیجیتالی در حال انجام است و همین امر را می توان نوعی بی نیازی از اینترنت اشیا به شمار آورد. از سوی دیگر در حال حاضر بانک ها با یکدیگر ارتباط دارند یا حداقل از ظرفیت مرتبط شدن باهم برخوردارند و می توانند تمام اطلاعات حساب مشتریان و دیگر داده های موردعلاقه شان را باهم به اشتراک بگذارند. البته همه تحلیلگران چنین نظری ندارند. به عنوان مثال شرکت Software AG معتقد است اینترنت اشیا می تواند در حوزه پرداخت، مدیریت ریسک و تأمین مالی تجاری (Trade Finance) به خوبی نقش آفرینی کند، زیرا با استفاده از IoT این امکان فراهم می شود که بدون دخالت انسان، تراکنش ها را سامان داد.منبع: دنیای اقتصاد

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر