فناوری
در حال خواندن
اینترنت ۱۱.۳ گیگی موبایل تست شد
0

اینترنت ۱۱.۳ گیگی موبایل تست شد

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۵-۱۰-۲۰

کمپانی‌های دوکومو و هواوی توانستند با همکاری مشترک روی باند فرکانسی ۴.۵GHz به سرعت دانلود ۱۱.۲۹Gbps سمت مشترک نهایی دست یابند.
نود فناوری – اپراتور NTT DOCOMO ژاپن و شرکت چینی هواوی اعلام کرده‌اند که بر سر همکاری مشترک روی پروژه آزمایشی شبکه نسل پنجم (۵G) توانسته‌اند به سرعت ۱۱٫۲۹Gbps روی باند فرکانسی ۴٫۵GHz دست پیدا کنند.
این تست که در منطقه یوکوهاما و براساس ساختار استانداردهای رادیویی جدید ۳GPP انجام شده، تأخیر ارتباطی در شبکه را به ۰٫۵ میلی ثانیه کاهش داده که تقریبا یک دهم تأخیر در شبکه نسل چهارم است.
تست صورت گرفته روی سلول‌های ماکرو به وسیله ایستگاه پایه‌ای با باند فرکانسی ۴٫۵GHz و پهنای باند ۲۰۰MHz انجام شده است. در این ایستگاه، ۶۴ TRX (فرستنده و گیرنده) و ۲۳ UEs (تجهیزات کاربر) از جمله موبایل‌های مخصوص این تست مستقر شده است.
در راستای این آزمایش کاربران توانستند به سرعت عملیاتی ۱۱٫۲۹Gbps برسند و طعم آن را بچشند.
بیشترین نرخ موثر طیف هم مربوط به ثبت رکورد ۷۹٫۸۲bps/Hz روی سلول ماکرو بوده است.
دوکومو در نظر دارد تا اوایل سال آینده با همکاری اریکسون سوئد و اینتل، شبکه آزمایشی نسل پنجم را در توکیو راه‌اندازی کند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.