فناوری
در حال خواندن
بلندگوی هوشمند گوگل عرضه شد
0

بلندگوی هوشمند گوگل عرضه شد

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۵-۱۰-۲۰

بعد از عرضه گوشی هوشمند گوگل پیکسل، این شرکت بلندگوی هوشمند گوگل هوم را هم روانه بازار کرده تا با ترکیب این دو محصول بتواند طیف گسترده ای از خدمات را به کاربران ارائه کند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی پروگرس، این بلندگو می تواند به عنوان منشی شخصی، رادیو، متصدی کتابخانه و غیره عمل کند و رقیبی جدی برای محصول مشابه آمازون یعنی بلندگوی اکو محسوب می شود.
شرکت آمازون با همکاری شرکت های ثالث از طریق این بلندگو خدمات دیگری مانند پخش اخبار، سفارش و خرید پیتزا و غیره هم انجام می دهد، اما قرار است بلندگوی گوگل هوم کارکردهای گسترده تری داشته باشد، زیرا از طریق آن استفاده از خدمات جیمیل، برنامه نقشه گوگل و دیگر خدمات گوگل هم ممکن خواهد بود.
به عنوان مثال اگر از این بلندگو در مورد روز و تاریخ سوال کنید، علاوه بر اطلاعاتی در مورد ساعت و آب و هوا حتی می توانید برخی اخبار مهم و فهرست قرار ملاقات های ثبت شده در تقویمتان را هم بشنوید. تبدیل واحدهای مختلف به هم مانند دلار به یورو و مایل به کیلومتر هم از دیگر توانایی های گوگل هوم است.
قیمت این بلندگو ۱۳۰ دلار است و لذا حدود ۵۰ دلار ارزان تر از آمازون اکو است. هر چند آمازون اکو دات را به قیمت ۵۰ دلار عرضه کرده تا کاربران کم درآمد را هم جلب خود کند.
هم اکو و هم گوگل هوم با گوشی های آندرویدی و آیفون و خدمات جستجوی صوتی آنها سازگاری دارند و می توان اطلاعات آنها را از طریق گوشی هم دریافت کرد. از این بلندگوها می توان به عنوان ساعت زنگدار یا وقت نگهدار هم استفاده کرد.
همچنین از این بلندگوهای هوشمند می‌توان برای کنترل و خاموش و روشن کردن لامپ ها، ترموستات و دیگر لوازم خانگی متصل به اینترنت هم بهره برد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.