فناوری
در حال خواندن
امکان تماس تصویری برای امن ترین اپلیکیشن پیام رسان مهیا شد
0

امکان تماس تصویری برای امن ترین اپلیکیشن پیام رسان مهیا شد

نویسنده:  عبداله افتادهبهمن ۲۹, ۱۳۹۵

اپلیکیشن پیام رسان سیگنال که از آن به عنوان امن‌ترین پیام رسان یاد می‌شود در جدیدترین به روزرسانی خود امکان تماس تصویری را برای کاربران خود مهیا کرد.

نود فناوری – شرکت نرم افزاری Open Whisper Systems که در واقع تولیدکننده پیام رسان متن باز (open-source) سیگنال است امروز طی پستی در بلاگ خود جزییاتی در مورد آخرین تغییرات به وجود آمده در این محصول را منتشر کرد. در این پست عنوان شده است که ویژگی تماس ویدیویی که بسیاری از کاربران سیگنال مدت ها منتظر آن بودند سر انجام به این اپلیکیشن افزوده شد. چند روز پیش این ویژگی در نسخه های بتای این اپلیکیشن منتشر شد. اما هم اکنون نسخه اصلی سیگنال منتشر شده است و کاربران می تواند از آن استفاده کنند. این ویژگی از منوی Advanced settings قابل فعال سازی است که البته در کنار آن به وضوح عبارت “نسخه بتا” به چشم می خورد.

این پیام رسان در طی سال های اخیر توانسته محبوبیت زیادی در میان کاربران بدست آورد. البته نمی توان نقش ادوارد اسنودن را نیز در میان نادیده گرفت. زیرا او به صراحت از این اپلیکیشن به عنوان پیام رسان مورد علاقه خود که هر روز از آن استفاده می کند، یاد کرد و آن را به سایر کاربران نیز توصیه نمود. سیگنال از پروتکل رمزنگاری مخصوص به خود، که “پروتکل سیگنال” نام دارد، استفاده می کند. این پروتکل هم اکنون به یک استاندارد برای سرویس پیام رسانی در گوشی های موبایل بدل گشته است و در بسیاری از پیام رسان های معروف همچون WhatsApp، Facbook messenger و Google Allo مورد استفاده قرار می گیرد.

طبیعتا به روز رسانی جدید نه تنها به نفع کسانی است که سیگنال را فقط برای تماس های ویدیویی انتخاب کردند بلکه به نفع همه کاربران خواهد بود. زیرا اضافه شدن این ویژگی به سیگنال سبب شده است تا تمام زیرساخت های این سرویس مجددا بهینه سازی شوند که مطمئنا این بهینه سازی در ارتقا سطح کیفی تماس های صوتی نیز تاثیرگذار است. این اپلیکیشن از توابع CallKit API در iOS استفاده می کند که به این سیستم عامل اجازه می دهد تا در هر جایی حتی بر روی صفحه نمایشی که قفل است تماس هایی را که با شما گرفته می شود، نشان دهد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر