آموزش
در حال خواندن
برنامه‌های اندروییدی که اطلاعات گوشی را سرقت می‌کنند
0

برنامه‌های اندروییدی که اطلاعات گوشی را سرقت می‌کنند

نویسنده:  عبداله افتادهفروردین ۱۸, ۱۳۹۶

آیا استفاده از گوشی‌های تلفن همراه منبعی مناسب برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی است؟

نود فناوری –  محققان فناوری ویرجینیا به تازگی اپلیکیشن‌های مشابهی همچون خرید روزانه و تبادل اطلاعات را که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم، کشف کرده‌اند که با منابع سازنده، اطلاعات شخصی ما را به اشتراک می‌گذارند.

این تحقیق توسط استاد علوم رایانه باند وانگ و همکارش دانشیار علوم رایانه دافنه یائو انجام و در انجمن ماشین‌های محاسباتی و رایانه آسیا و کنفرانس امنیتی ارتباطات در دبی ارائه شده است.

وانگ اظهار کرد: اپلیکیشن‌ها با منبع دیگری در اتباط بوده و اطلاعات را به صورت شکل و یا تصویرهای مختلف ارسال می‌کنند. البته این روشی انکارناپذیر در استفاده از اپلیکیشن‌هاست و حال عمدی و یا غیرعمدی باشد، اطلاعات ما با منبع اصلی به اشتراک گذاشته می‌شود.

این گروه اپلیکیشن‌های بزرگی را طی سه سال بررسی کردند. بررسی اپلیکیشن‌های در حال نصب توسط شرکت سازنده برای پیشگیری از تخریب دستگاه خود اطلاعاتی همچون مخاطبان، منطقه جغرافیایی و دسترسی به وب را نیز در اختیار شرکت سازنده قرار می‌دهد.

این گروه دریافتند تنها خصوصی‌سازی گوشی همراه، انتخاب زنگ و ویدجت‌هاست که در واقع این مورد خود یک نقص امنیتی در گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: امیدواریم این تحقیق  منبعی برای بررسی‌های بیشتر برای شرکت‌های سازنده نرم‌افزارهای پیشرفته کاربردی و امنیتی باشد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر