ارتباطات
در حال خواندن
وزیر ارتباطات: برخی برای قدرت چه کارها که نکردند!
0

وزیر ارتباطات: برخی برای قدرت چه کارها که نکردند!

نویسنده:  عبداله افتادهفروردین ۲۶, ۱۳۹۶

به گفته وزیر ارتباطات چهار پنج سال قبل فضای متفاوتی در کشور وجود داشت به نحوی که برخی برای اینکه بر سر قدرت بمانند دست به چه کارهایی که نزدند.

نود فناوری – محمود واعظی، ۲۴ فروردین ماه در نشست مشترک کارگروه اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: گزارش استاندار کرمان از فعالیت های صورت گرفته بسیار امیدوارکننده بود و ضمن اینکه می تواند برای سایر استان ها الگو باشد، نوید یک تحول جدی در استان را می دهد. با مقایسه وضعیت کشور و استان کرمان با چهار سال قبل، راحت تر می توانیم آینده پیش رو را ترسیم کنیم.

وی بیان کرد: در گذشته منابع کشور هزینه می شد اما به دلیل درست نبودن طراحی‌ها، نتیجه آنچنانی نمی داد. همه تلاش آقای روحانی این بود که آنچه با مردم وعده کرده، محقق کند. برخی کارها راحت تر بوده مانند همبستگی و انسجامی که باید در کشور باشد، محقق شده است.

وی افزود: بسیاری از دغدغه‌هایی که دلسوزان کشور در چهار سال قبل داشتند، امروز وجود ندارد و خوشحالیم از اینکه به ما می گویند باید کارهای بیشتری انجام بدهیم و ما نیز در دولت قبول داریم.

واعظی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به یکی از اولویت های دولت تبدیل شده و زمانی که توانستیم مشکل بزرگی به عنوان تحریم را برداشته و برجام ساماندهی شود، همه اینها را به نیتی انجام دادیم که بتوانیم وضعیت معیشتی مردم، اشتغال و رفاه مردم افزایش پیدا کند وگرنه فقط برای روابط خارجی معنی ندارد.

وی بیان کرد: سال گذشته نخستین سالی بود که بدون تحریم کار کردیم. تمام شاخص های کشور تغییر یافته، تورم یک رقمی شده و رشد اقتصادی ما از منفی ۶٫۸ درصد به ۷ تا ۱۰ درصد افزایش یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توانستیم شرایط امیدوارکننده ای به وجود آوریم و از همه مهم تر امنیت کشور است که نتیجه همکاری همه و دولت و ملت است زیرا کشور و مردم ما نیازمند است بیش از این برای رفاه مردم کار شود. دولت نتوانسته هنوز همه هدفگذاری هایش را محقق کند و شاخص های اقتصادی و مولفه های بخش های مختلف این علامت را می دهد که آینده بسیار خوبی را در پیش داریم.

واعظی تصریح کرد: اشتغال ایجاد شده در سال گذشته ما را جزو هفت کشور دنیا قرار داد که به این عدد رسیده ایم و نشان می دهد یک تحول دارد در شرایط کشور به وجود می آید و امیدواریم با همبستگی که داریم این مسیر را پیش ببریم. امیدواریم انتخابات پیش رو در راستای همین هدف باشد و ملت براساس آموزه های دینی و فرهنگ غنی که دارند، معتدل هستند و کشور در بیش از سه دهه گفتمان های مختلف را امتحان کرد و در انتخابات ۹۲ و مجالس ۹۴ به مشی اعتدال اقبال بیشتر نشان داد و باید تلاش کنیم این مشی ادامه پیدا کند.مهم این است که در انتخابات اخلاق ذبح نشود و باید در هر انتخابات ملت و نظام ما یک گام پیش برود.

وی افزود: مشارکت حداکثری نشان دهنده اقتدار ایران است و اگر بتوانیم انتخابات را قانون مند برگزار کنیم، بدون شک وحدت و انسجام داخلی و اقتدار کشور در خارج از مرزها را خواهیم داشت.

واعظی در ادامه تصریح کرد: استان کرمان از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اهمیت بسیاری دارد و باید سرمایه گذاری زیادی در حوزه آی سی تی صورت بگیرد. پهنای باند استان کرمان در این دولت هشت و نیم برابر شده و شبکه انتقال با سابقه ۴۰ ساله در کشور طی سه سال گذشته در استان ۴٫۳ برابر و مشترکین اینترنت استان ۵ برابر شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یک هزار و ۶۷۰ روستای دیگر در استان وضعیت آماده ای برای افتتاح اینترنت دارند و طی دو هفته آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی افزود: ۷۰۰ کیلومتر بین شهرهای مختلف استان فیبر نوری کشیده شده و ۴۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم و تا پایان این دولت ۱۷۰ میلیارد تومان دیگر نیز سرمایه گذاری می کنیم. علاوه بر رفع نیازمندی های مردم، هدف این است که بتوانیم ایجاد شغل بکنیم و کار امروز یک شروع است و امیدواریم بتوانیم طی یک سال ۳ هزار شغل با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی در بخش های مختلف ایجاد کنیم.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر