در حال خواندن
آخرین اخبار در خصوص زمان عرضه پلی استیشن ۵
0

آخرین اخبار در خصوص زمان عرضه پلی استیشن ۵

نویسنده:  عبداله افتاده1396-04-06

نزدیک به پنج سال از زمان انتشار پلی استیشن ۴ گذشته و زمزمه ساخت کنسول های نسل جدید کم کم شنیده می شود. سوال هایی که خبرنگاران از سران شرکت سونی در این باره می پرسند، می تواند کمک شایانی به دانستن زمان انتشار کنسول های نسل بعدی کند.

نود فناوری – در مصاحبه ای که سایت آلمانی Golem.de با شاون لیدن، مدیرعامل منطقه آمریکای شمالی سونی، انجام داد  سوال هایی درباره ساخت بازی های انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ پرو پرسیده شد. شاون لیدن جواب داد: «این اتفاق هرگز نخواهد افتاد!»

بسیاری از مشتریان محصولات پلی استیشن نگران هستند که نسخه جدید کنسول ها نیز همانند صنعت اسمارت فون، در بازه های زمانی کوتاه اما با تفاوت اندک منتشر شوند. خوشبختانه چنین خبری نیست و همانند گذشته، هدف ساخت یک کنسول با معماری جدید در بازه های زمانی بلند است. لیدن توضیح می دهد:

با پلی استیشن ۴ پرو ما توانستیم این خلاقیت را در چرخه زندگی یک کنسول به وجود آوریم. نسخه پرو امکاناتی همچون رزولوشن ۴K و HMD در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. خریداران کنسول پلی استیشن ۴ معمولی به هیچ وجه ضرر نکرده اند؛ تمام بازی ها برای این کنسول عرضه شده و با کیفیتی کمی بالاتر روی نسخه پرو نیز اجرا می شود.

شاون لیدن توضیح داد که برای رونمایی از کنسول پلی استیشن ۵ باید مدت زمان زیادی منتظر بمانیم. البته برخی از تحلیلگران که کارنامه خوبی نیز در زمینه پیش بینی وقایع دارند، می گویند کنسول پلی استیشن ۵ قبل از اتمام سال ۲۰۱۸۸ به بازار عرضه می شود.

هیچ خبری درباره کنسول جدید در کنفرانس E3 از طرف سونی منتشر نشده و سال قبل یک محصول تازه یعنی کنسول پلی استیشن ۴ پرو از طرف شرکت سونی رونمایی شد.  این احتمال که نسخه جدید کنسول پلی استیشن تا قبل از اتمام سال ۲۰۱۸ به بازار بیاید بعید به نظر می رسد.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر