در حال خواندن
اولین موبایل بدون حاشیه mblu Zero خواهد بود؟
0

اولین موبایل بدون حاشیه mblu Zero خواهد بود؟

نویسنده:  مهدی مقدم1396-06-17

نود فناوری-موبایل هایی مانند گلکسی نوت ۸ سامسونگ و ال جی V30 امروزه با شعار «نمایشگر بدون حاشیه» عرضه می شوند. چه با استفاده از این عبارت موافق باشید چه خیر، حقیقت آن است این که این موبایل ها دقیقاً بدون حاشیه نیستند و معمولاً حاشیه اندکی در زیر نمایشگر دارند.

اما این رویه ممکن است به زودی تغییر کند، زیراً اخیراً تصویری از سوی منابع چینی در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده که موبایلی واقعاً بدون حاشیه را از Meizu نشان می دهد. پوستر موبایل mblu Zero، بسیار با کیفیت بوده و از همان فونتی بهره می برد که معمولاً Meizu در محتویات تبلیغاتی خود به کار می گیرد.

در بالای تصویر دستگاه، شعار «جهانِ نمایشگری تازه» نیز به چشم می خورد که سبب می شود اندکی نسبت به صحت داشتن تصویر مطمئن تر شویم. اگر میزو واقعاً مشغول توسعه چنین دستگاهی باشیم، به نظر می رسد باید به تصمیمات خرق عادت کمپانی چینی از منظر طراحی عادت کنیم؛ زیرا موبایل های Pro 7 و X2 میزو هم به نمایشگر ثانویه در پشت مجهز بودند که آنها را از سایر همتایان متمایز می کرد.

در خبرهای افشایی هم چنین آمده که دستگاه قیمتی برابر با ۶۲۰ دلار خواهد داشت. اگرچه این قیمت گذاری روی کاغذ بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، اما ممکن است به معنای استفاده از پردازنده های نه چندان قدرتمند مدیاتک باشد که پیشتر شاهدشان روی دیوایس های میزو بوده ایم. اما در هر حال، دستگاهی حقیقتاً بدون حاشیه فارغ از مشخصات سخت افزاری بسیار جالب به نظر می رسد و امید می رود در آینده نزدیک خبرهای بیشتری درباره Meizo mblu Zero بشنویم.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر