فناوری
در حال خواندن
اطلاعات سه هزار و ٧٠٠ جایگاه سوخت به دیتاسنترهای داخلی منتقل می‌شود
0

اطلاعات سه هزار و ٧٠٠ جایگاه سوخت به دیتاسنترهای داخلی منتقل می‌شود

نویسنده:  مهدی مقدممهر ۲۵, ۱۳۹۶

نود فناوری- در راستای ارتقای شبکه ارتباطی جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور، امکان انتقال اطلاعات این جایگاه‌ها به مراکز داده داخلی ممکن شد.

شرکت مخابرات ایران و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، در جهت ایجاد خدمات ارتباطی برای سه هزار و ۷۰۰ جایگاه عرضه سوخت و انتقال اطلاعات این جایگاه‌‌ها به مرکز داده، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

‎در راستای این تفاهم‌نامه همکاری که در حاشیه نمایشگاه تلکام ٢٠١٧ منعقد شد، ایجاد و راه‌اندازی خدمات ارتباطی برای جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

‎این تفاهم‌نامه میان رسول سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و علی‌اکبر ‌نژاد‌علی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به امضا رسید.

‎سراییان درباره موضوع این همکاری توضیح داد: اتصال تمامی مراکز سوخت کشور به مرکز داده داخلی باید منطبق با تکنولوژی روز صورت گیرد و بر این اساس فناوری فعلی دیگر پاسخگوی نیاز جایگاه‌های سوخت نیست و از این رو نیاز به ارتقای فناوری ضروری شده است.

‎وی ادامه داد: با ارتقای فناوری موجود در جایگاه‌های سوخت کشور سرویسی پایدار و امن برای انتقال اطلاعات سه هزار و ۷۰۰ مرکز سوخت به دیتاسنتر مخابرات فراهم می‌شود که بسته به موقعیت مکانی، این ارتقای فناوری مبتنی بر فیبر نوری یا بستر مسی توسعه‌یافته خواهد بود.

‎مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: علاوه بر این، طرحی برای تجهیز جایگاه‌های سوخت به فناوری (دسترسی فیبر نوری به اماکن) در دست بررسی است تا علاوه بر انتقال اطلاعات جایگاه‌های عرضه به مرکز داده، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و اطلاعات ترافیکی نیز از طریق جایگاه‌ها در اختیار مردم قرار گیرد.

‎وی تاکید کرد: دریافت اطلاعات منسجم از جایگاه‌ها، امکان تحلیل رفتار مردم، میزان فروش، میزان موجودی و کمبود موجودی را فراهم می‌کند.

علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های ملی نفت، هدف از امضای این تفاهم‌نامه را نیاز این شرکت به تغییر فناوری برای جمع‌آوری اطلاعات جایگاه‌های سوخت کشور عنوان کرد.

‌او گفت: براساس این تفاهم‌نامه، شبکه ارتباطی ۳۷۰۰ جایگاه فرآورده‌های سوختی در کشور تغییر فناوری پیدا خواهند کرد.

نژادعلی با اشاره به مزایای تغییر فناوری مرکز داده این شرکت، افزود: با این تغییر فناوری می‌توان میزان ارتباط امن میان جایگاه سوخت و مرکز داده شرکت را افزایش داد و از سوی دیگر این تغییر فناوری به حفظ اطلاعات محرمانه جایگاه سوخت نیز کمک خواهد کرد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر