در حال خواندن
پیشتازی بانک ملت در درآمدزایی بین بانک های بزرگ
0

پیشتازی بانک ملت در درآمدزایی بین بانک های بزرگ

نویسنده:  مهدی مقدم۱۳۹۶-۰۷-۱۶

نود فناوری -بررسی بودجه پیش بینی شده سال ۹۶ بانک ها نشان می دهد بانک ملت با پیش بینی درآمد ۸۱۴۰۲ میلیارد ریال بیشترین درآمد را در بین بانک های کشور خواهد داشت.

به گزارش بانکداری ایرانی ، این بررسی نشان می دهد در بین ۲۵ بانک و موسسه اعتباری ، ۱۴ بانک و موسسه پیش بینی بودجه سال ۹۶ خود را منتشر کرده اند که در بین آنها بانک ملت صدرنشین درآمدزایی بوده است. همچنین بانک صادرات با پیش بینی درآمد ۵۵۵۷۵ میلیارد ریال و بانک تجارت با پیش بینی درآمد ۲۵۹۴۹ میلیارد ریال برای سال ۹۶ در رده های بعدی از لحاظ درآمدزایی قرار گرفته اند.

در بودجه سال ۹۶ بانک ملت در حالی درآمد ۸۱۴۰۲ میلیارد ریالی پیش بینی شده است که ۱۹۱۵۰ میلیارد ریا از این درآمد مربوط به درآمد مشاع و ۵۸۱۰۲ میلیارد آن به درآمدهای غیر مشاع اختصاص دارد. بطوریکه این بانک توانسته است در دوره سه ماهه منتهی به پایان خرداد سال جاری ۱۸ درصد از درآمد (معادل ۱۴۵۳۷ میلیارد ریال) را محقق کند.

یکی از نکات مهم در گزارش عملکرد سه ماهه بانک ملت پوشش ۸۸درصدی کل درآمد مبادلات ارزی پیش بینی شده در بودجه است، بطوریکه در بودجه سال مالی ۹۶ این بانک کل درآمد مبادلات ارزی ۷۵۱۰ میلیارد ریال پیش بینی شده بود، که این بانک توانست تنها در سه ماهه ابتدای سال ۶۶۰۶ میلیارد ریال از این درآمد ارزی را محقق کند.

در بخش کل درآمدهای غیرمشاع نیز بانک ملت توانست در سه ماهه ابتدای سال جاری ۳۱ درصد از پیش بینی این بخش درآمدی، معادل ۱۷۷۷۷ میلیارد ریال را محقق کند، که نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل رشد ۹ درصدی را نشان می دهد.

نکته حایز اهمیت دیگر در پیش بینی درآمد بانک ملت سهم قابل ملاحضه این بانک در بین صنعت بانکداری کشور است، بطوریکه از کل درآمد ۲۵۱۰۰۰ میلیارد ریالی پیش بینی شده توسط کل بانک ها در سال ۹۶ بانک ملت با درآمد ۸۱۴۰۲ میلیارد ریال سهم ۳۲ درصدی کل درآمد بانک های کشور را کسب کرده است.

بانک ملت در حال حاضر با سرمایه ثبتی ۵۰ هزار میلیارد ریالی در حالی این رقم درآمدی را برای سال جاری پیش بینی کرده است که به عنوان تنها بانک بزرگ در بین بانک های خصوصی شده کشور است که نماد آن در بازار بورس باز بوده و سهام آن قابلیت معامله دارد.

نماد معاملاتی بانک های بزرگ دیگر مانند بانک صادرات، تجارت، پاسارگاد و پارسیان و بسیاری از بانک های دیگر نماد آن ها برای ماه های متوالی بسته بوده و سهامداران این بانک ها قادر به معامله سهام آنها نیستند.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر