در حال خواندن
پیشرفته‌ترین خودرو Land Rover بدون راننده وارد خیابان ها میشود
0

پیشرفته‌ترین خودرو Land Rover بدون راننده وارد خیابان ها میشود

نویسنده:  مهدی مقدم1396-08-20
نود فناوری-اگر قرار است فناوری زندگی روزمره ما را آسان‌تر کند، شرکت خودروسازی Land Rover به بهترین شکل از آن استفاده کرده است تا یکی از پیشرفته‌ترین اتومبیل‌های شاسی‌بلند جهان را وارد خیابان‌ها کند.
محصول جدیدی که این شرکت بریتانیایی عرضه کرده است مدل جدید تومبیل «دیسکاوری» محسوب می‌شود که تمام فناوری‌های لوکس و پیشرفته را در اختیار سرنشینان می‌گذارد.

این اتومبیل که نسبت به مدل قبلی خود طراحی جدید را شامل شده استT در خانواده شاسی‌بلندهای لوکس طبقه‌بندی می‌شود و سیستم هوشمند دستیار راننده به آن امکان می‌دهد در شرایط لازم به صورت خودکار کنترل کامل خودرو را در دست بگیرد.
این محصول پنجمین نسل خودروهای «دیسکاوری» محسوب می‌شود و سیستم نامگذاری LR3 و LR4 در آن کنار گذاشته شده است.
این شاسی‌بلند با اندازه متوسط که ظرفیت ۷ سرنشین را دارد، در کنسول جلوی خود سیستم هوشمند کنترل حرکات راننده را به کار گرفته است و به کمک آن قابلیت‌های کارآمدی را ارائه می‌کند.

تنها با فشردن یک دکمه راننده می‌تواند طراحی و چیدمان صندلی‌ها را تغییر دهد و اتومبیل را در حالت رانندگی خودکار قرار دهد. این محصول فناورانه‌ترین خودرو ساخته شده در تاریخ فعالیت‌های شرکت Land Rover محسوب می‌شود و برای آن موتور ۳ لیتری با توان ۲۵۴ اسب بخار مجهز به سیستم توربو هشت سرعته در نظر گرفته شده است.

شاسی بلند لوکس Land Rover شیشه جلوی اتومبیل را به یک نمایشگر هوشمند برای نمایش تمام اطلاعات مورد نیاز تبدیل می‌کند، سیستم تثبیت سرعت هوشمند بر اساس شرایط محیطی دارد، رادار محیطی و رادار ماهواره‌ای را به کار می‌گیرد، چراغ‌ها و صندلی‌های آن به صورت هوشمند عمل می‌کنند، حسگر باران آن به گونه‌ای تنظیم شده است که بدون برف‌پاک‌کن آب روی شیشه جلو باقی نمی‌ماند و رادار نقطه کور هم در آن دیده می‌شود.
این اتومبیل لوکس با قیمت ۸۰ هزار دلار وارد بازار شده است و شرکت Land Rover پیش‌بینی می‌کند آن را به یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات خود تبدیل کند.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر