اخبار خودرو
در حال خواندن
۲۰۰ هزار تومان جریمه برای عبور از چراغ زرد در نظر گرفته شد
0

۲۰۰ هزار تومان جریمه برای عبور از چراغ زرد در نظر گرفته شد

نویسنده:  مهدی مقدم۱۳۹۶-۰۹-۲۰

نود فناوری-امروز نشست خبری تازه ای از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شده است که حاوی نکات جالب توجهی است. بر این اساس از دید پلیس رد شدن از چراغ زرد نیز مانند عبور از چراغ قرمز قانون شکنی است و غیر مجاز محسوب می شود از این رو جریمه عبور از هر یک از این دو چراغ ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

براساس توضیحات سرهنگ رمضان آفریدون، چراغ زرد حکم دستور تخلیه برای خودروهای در حال عبور از تقاطع را دارد و رانندگانی که با دیدن چراغ زرد به جای توقف، پا را بر پدال گاز فشار می دهند و به تقاطع وارد می شوند با زیر پا گذاشتن قانون با جریمه ای ۲۰۰ هزار تومانی مجازات خواهند شد.

این قانون شکنی همچنین برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی جریمه ۱۰ نمره منفی و برای رانندگان شخصی ۵ نمره منفی را در گواهینامه ایشان به دنبال خواهد داشت.

همچنین به گفته ایشان، گردش به راست نیز در تقاطع های مزین به چراغ قرمز ممنوع است و چنین کاری تنها در شرایط وجود چراغ قرمز چشمک زد یا وجود تابلو گردش به راست مجاز خواهد بود. البته این بند قانونی ظاهرا تاکنون فقط در تهران اجرا می شده است و مشخص نیست از این پس شهر های دیگر کشورمان نیز مشمول قانون ممنوعیت گردش به راست هستند یا خیر.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر