بانکداری الکترونیکی
در حال خواندن
سهم کارمزد شتاب بالاخره کم شد
0

سهم کارمزد شتاب بالاخره کم شد

نویسنده:  عبداله افتادهبهمن ۱۱, ۱۳۹۶

نود فناوری – معاونت فناوری‌اطلاعات بانک‌مرکزی سومین بخشنامه مهم خود را طی دو هفته اخیر به بانک‌ها ابلاغ کرد.
در این بخشنامه باز شدن دوباره سرویس مانده‌گیری بر روی بستر تلفن‌همراه و اپ‌های موبایلی رسما اعلام شده است.

همچنین تصریح شده که سرویس مانده‌گیری بر بستر اینترنت مانند مانده‌گیری با کارتخوان‌ها یا خودپردازها مشمول کارمزد ۱۲۰۶ ریالی برای دارنده کارت خواهدبود.
نکته مهم اما تغییراتی است که در تقسیم کارمزد داده شده‌است؛ از این به بعد از مجموع ۱۲۰۶ ریال کارمزد دریافتی، ۲۶۰ ریال به شاپرک، ۲۵۰ ریال به شتاب، ۲۰۶ ریال بانک صادرکننده و الباقی به پی‌اس‌پی پرداخت خواهدشد.
به این ترتیب برای اولین بار، بانک‌های صادرکننده کارت هم از کارمزد سهم می برند؛ اتفاقی که می‌تواند در صورت گسترش به سایر سرویس‌ها، آن‌ها را به ارایه خدمات بیشتر ترغیب کند‌.

علاوه بر این از آنجا که سهم شتاب از کارمزد به ۲۵۰ ریال نصف شده و سهم کارمزد بانک صادرکننده از سهم کارمزد شتاب تامین خواهدشد، گام مثبتی نیز در بازتوزیع درآمد میان بازیگران خدمات پرداخت برداشته شده‌است. این اقدام از آن رو مهم است که یکی از انتقادات مهم به بانک‌مرکزی طی سال‌های اخیر تخصیص سهم قابل‌توجهی از کارمزدها به سوییچ شتاب بود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر