فناوری
در حال خواندن
با بهترین قابلیت‌های اندروید ۸٫۱ آشنا شوید
0

با بهترین قابلیت‌های اندروید ۸٫۱ آشنا شوید

نویسنده:  مهدی مقدمبهمن ۲۳, ۱۳۹۶

عرضه نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید تحت عنوان گوگل اندروید ۸٫۱، حرکت چندان بزرگی برای کاربران نهایی محسوب نمی‌شود، چرا که قابلیت‌های این نسخه، بیشتر به توسعه‌دهندگان کمک نموده و ایشان را در بهبود تجربه گوشی هوشمند برای کاربران، توانمند می‌سازد.
در سال ۲۰۱۷، بیشتر حرکت‌ها و تلاش‌های گوگل روی اندروید ۸٫۰ متمرکز بوده است. این نسخه به همراه گوشی هوشمند مجهز به تراشه پیکسل ویژوال کور، عملکردی فوق‌العاده خواهد داشت.

نود فناوری-اولین ویژگی اندروید ۸٫۱، فعال نمودن ویژوال کور و در نتیجه، خلق تصاویر بهتر و زیباتر می‌باشد و علاوه بر این، در عرض چند میکروثانیه می‌تواند مجموعه‌ای از تصاویر را بگیرد.
این تراشه در حال حاضر صرفاً در گوشی‌های هوشمند پیکسل ۲ و پیکسل ۲ XL وجود دارد، اما ممکن است در آینده نزدیک، در سایر گوشی‌ها نیز تعبیه شود.

از دیگر قابلیت‌های اصلی این اندروید ۸٫۱، اضافه شدن API شبکه عصبی است. این شبکه عصبی به سخت‌افزار گوشی کمک می‌کند تا مدل‌های یادگیری ماشینی که پیش از این، آموزش داده شده است را به سرعت اجرا نماید.
بکارگیری این محاسبات می‌تواند کاربر حرفه‌ای را، چه در فضای شبکه و چه در داخل دستگاه به سرعت بارگذاری بالا مجهز سازد.

ویژگی دیگری که در این نسخه از اندروید به چشم می‌خورد، اندازه‌گیری سطح باتری بلوتوث است. با وجود اندروید ۸٫۱، می‌توانید میزان باتری دستگاهی که با کمک بلوتوث به گوشی شما متصل شده است را در بخش تنظیمات بلوتوث مشاهده نمایید.
همچنین می‌توانید این بخش را در بالای نوار وضعیت خود قرار دهید تا بدون رفتن به بخش تنظیمات بلوتوث، آن را ببینید.

ویژگی مهم دیگری که در این نسخه وجود دارد، مدیریت بهتر صفحه نمایش است.
در برخی از گوشی‌ها به ویژه پیکسل ۲ XL کاربران شاهد سوختن صفحه نمایش بوده‌اند و در گذشته نیز، صفحه نمایش CRT منفجر شده است. این اتفاق زمانی می‌افتد که برخی از المان‌های صفحه نمایش مانند ساعت و آیکن مسیریابی همیشه روشن باشد. در اندروید ۸٫۱، نحوه نمایش المان‌های مذکور تغییر نموده و در نتیجه از سوختن صفحه نمایش جلوگیری شده است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر