ارتباطات
در حال خواندن
تکذیب تعویق چهارماهه اجرای بخشنامه یو‌اس‌اس‌دی خرید شارژ از ۱۵ بهمن با کدهای دستوری متوقف می‌شود
0

تکذیب تعویق چهارماهه اجرای بخشنامه یو‌اس‌اس‌دی خرید شارژ از ۱۵ بهمن با کدهای دستوری متوقف می‌شود

نویسنده:  مهدی مقدمبهمن ۱۳, ۱۳۹۶

نود فناوری-حکاک: منابع مطلع در بانک‌مرکزی هرگونه توافق برای تعویق توقف خرید شارژ با کدهای دستوری را تکذیب کردند.
صبح امروز خبری از قول مدیرکل روابط‌عمومی وزارت ارتباطات منتشرشد که “طبق مذاکره‌ای که روز گذشته بین وزیر ارتباطات و بانک‌مرکزی انجام شده‌است و با توجه به این که اجرای فوری بخشنامه قطع سرویس ussd می‌تواند در روند کاری و زندگی مردم اختلال ایجاد کند، ظاهرا قرار شده این بخشنامه تا ۴ ماه به حالت تعلیق درآید و طی این مدت استفاده از این سرویس امکان پذیر باشد تا راهکار های لازم برای انجام تدابیر مد نظر بانک مرکزی در خصوص ایجاد بستر های امن برای انجام تراکنش های بانکی اندیشیده شود‌”.
از آنجایی که بنابر اطلاع حکاک از بانک‌مرکزی تا ظهر دیروز هیچ تعییری در زمان و نحوه اجرای بخشنامه مربوط به یو‌اس‌اس‌دی ایجاد نشده‌بود، انتشار این خبر جای تعجب فراوان داشت. به همین خاطر حکاک صحت یا سقم ادعای مطرح شده در این خبر را از منابع مطلع در بانک‌مرکزی جویا شد.
به گفته این منابع، هیچ توافقی مبنی بر تعویق یا تغییر زمان یا شیوه اجرای بخشنامه یو‌اس‌اس‌دی میان وزارت ارتباطات و بانک‌مرکزی انجام نشده و تنها نامه‌ای در این باره از سوی وزارت ارتباطات به بانک‌مرکزی ارسال شده که قرار بر بررسی آن است.
گفتنی است از صبح امروز و با نزدیک شدن به زمان اجرای بخشنامه، تلاش‌های پیدا و پنهان برای وادار کردن بانک‌مرکزی به عقب‌نشینی از اجرای بخشنامه یو‌اس‌اس‌دی افزایش یافته‌است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر