ارتباطات
در حال خواندن
برگزاری مراسم مجامع شرکت های بورسی آنلاین می شود
0

برگزاری مراسم مجامع شرکت های بورسی آنلاین می شود

نویسنده:  عبداله افتادهاردیبهشت ۳, ۱۳۹۷

نود فناوری – توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در همه ارکان اقتصادی کشور در حال ظهور است. بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست. در چند سال اخیر ، معاملات آنلاین و الگوریتمی، ساختار خرید و فروش سهام را دچار تحول ساخته است، در کنار این موضوع ، کارایی اطلاعاتی و دسترسی برابر افراد و سهامداران به اطلاعات، امری ضروری است.

این ضرورت در انتشار اطلاعیه‌ها محقق شده و در برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی نیز بیش از پیش احساس می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها ده‌ها یا صدها هزار سهامدار دارند که در اقصی نقاط کشور پراکنده هستند. همچنین جذب سرمایه گذار خارجی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است که بدین جهت ، ضروری است که امکانات مناسب برای ارتباطات از راه دور فراهم شود.

در نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۸ سامانه‌ای به نام مجمع آنلاین رونمایی شد که بستری مناسب برای دسترسی برابر همه سهامداران به مجامع شرکت‌ها و حضور مؤثر در تصمیم‌گیری و رأی گیری‌ها است.

از سوی دیگر، با افزایش حضور سهامداران شرکت‌ها دیگر قادر به فراهم سازی فضای مناسب برای برگزاری مجامع نیستند و در عین حال ، برگزاری مجامع هزینه‌های بالایی به شرکت‌ها تحمیل می‌کند و مدیریت مجامع پیچیده و دشوار می‌شود.

در عین حال، حذف پیش بینی سود، باعث شده تا شرکت‌ها گزارش عملکرد فصلی ارائه دهند و این گزارش‌ها می‌تواند همراه با جلسه تحلیلی آنلاین برای سهامداران و تحلیلگران باشد، تا بتوان درک بهتری از وضعیت شرکت داشت. بر همین اساس برگزاری حضوری و فیزیکی این جلسات عملاً امکان پذیر نیست و مهم‌ترین راهکار ، برگزاری مجامع آنلاین خواهد بود.

شرکت دانش‌بنیان نابت با توان زیرساخت دانش بنیان ارتباطات تصویری خود، اقدام به طراحی و پیاده سازی مجمع آنلاین کرده است.

مجمع آنلاین نابت امکان حضور در مجمع، احراز هویت ، مشاهده مستندات و مشاهده زنده مجمع، امکان طرح سؤال به صورت ویدیویی، صوتی و متنی را داراست و همچنین قابلیت رأی گیری را نیز داراست.

سرعت و سهولت برگزاری و مدیریت مجامع آنلاین، باعث شده  تا شرکت‌ها در بازارهای سرمایه کشورهای دیگر، عموماً از مجامع آنلاین بهره ببرند.

شرکت‌ها هزینه کمتر و مدیریت بهتری بر مجامع خود خواهند داشت، سهامداران می‌توانند به مجامع دسترسی داشته باشند و نهاد ناظر می‌تواند شفافیت اطلاعاتی بیشتری ایجاد کند. همچنین با حذف پیش بینی سود، امکان برگزاری ویدیو کنفرانس عملکردهای فصلی مشابه بازارهای مالی توسعه یافته، به سادگی از طریق مجامع آنلاین امکان پذیر است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر