در حال خواندن
سگا کنسول NES را معرفی کرد
0

سگا کنسول NES را معرفی کرد

نویسنده:  مهدی مقدم1397-01-27

هفته گذشته مدیرعامل سگا گفته بود این شرکت قصد ورود دوباره به ساخت سخت افزار را دارد و موفقیت عرضه دوباره کنسول NES توسط نینتندو، در این تصمیم سگا بی تاثیر نیست. این کمپانی، پس از شکست کنسول دریم کست در سال ۲۰۰۱، از کسب و کار مربوط به کنسول بازی ویدیویی کنار کشید.

کنسول Mega Drive Mini کوچک تر از نسخه کلاسیک خود به نظر می رسد. جای کارتریج نیز برداشته شده و ظاهراً این کنسول بازی ها را به صورت پیش فرض از روی حافظه اجرا خواهد کرد.

 

البته هنوز اطلاعات کاملی در رابطه با این کنسول در دسترس نیست و سگا برای عرضه برخی از بازی های خود روی Mega Drive Mini با مشکلاتی مانند کپی رایت روبرو خواهد بود. همان طور که اشاره کردیم، جای کارتریج نیز در Mega Drive Mini هایی که در ژاپن عرضه خواهد شد، وجود نخواهد داشت. سایر مناطق، از این امتیاز بهره خواهند برد.

پیش از این سگا کنسول مگا درایو را با همکاری شرکت های دیگری در بازار عرضه کرد که کیفیت پایین این کنسول ها، باعث پشیمانی بسیاری از خریداران آن شده بود. روز گذشته، این کمپانی، خبر عرضه دو قسمت ابتدایی از سری شنمو برای پلی استیشن ۴، پی سی و ایکس باکس وان را تایید کرده بود.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر