بانکداری الکترونیکی
در حال خواندن
ابهام در واریز سودهای میلیاردی بانک رفاه به حساب مشتریان عادی!
0

ابهام در واریز سودهای میلیاردی بانک رفاه به حساب مشتریان عادی!

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۷-۰۳-۰۱

نود فناوری – واریز بیش از ۱۶ میلیارد تومان در قالب سود سپرده به‌حساب برخی مشتریان بانک رفاه کارگران، آن‌ها را در شوک فرو برد تا آنجا که تعدادی از این افراد نه‌تنها می‌پرسند سود سپرده واریزشده به حسابشان متعلق به چه افراد یا سازمان‌هایی بوده، بلکه نسبت به مسدود شدن حساب بانکی‌شان و نبود امکان هرگونه عملیات بانکی به‌شدت از این بانک گلایه داشتند.

به گزارش همشهری، بانک رفاه کارگران در اطلاعیه‌ای کوتاه بدون اشاره به جزئیات ماجرا اعلام کرد: «صبح روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، متعاقب به‌روزرسانی سیستم‌های نرم‌افزاری، اختلالاتی در مراودات بانکی برخی مشتریان بانک ایجاد شد که ضمن پوزش از این بابت، به اطلاع می‌رساند از همان ساعات اولیه اقدامات لازم صورت پذیرفته و مشکلات ایجادشده مرتفع شد. هرچند بانک رفاه ازآنچه صبر و شکیبایی مشتریان اعلام‌شده، سپاسگزاری کرده، اما برخی مشتریان این بانک دیروز اطلاع دادند که همچنان حسابشان مسدود است و نمی‌توانند از آن پول برداشت کنند.»

بر اساس اطلاعات خانمی که دیروز به تحریریه روزنامه مراجعه کرده بود، ۱۶ میلیارد تومان در قالب سود سپرده به‌حساب او واریزشده و به گفته این مشتری بانک رفاه، این میزان سود سپرده به‌حساب تعدادی از مشتریان این بانک هم ریخته شده بود که مشخص نیست منشأ این پول‌ها چه بوده است و آیا سود واریزشده متعلق به یکی از نهادهای وابسته به سازمان تأمین اجتماعی بوده یا نه؟ واریز سود سپرده به برخی دستگاه‌های اجرایی بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی ممنوع اعلام‌شده و این شائبه مطرح است که اختلال رخ‌داده در بانک رفاه از واریز سود سپرده به‌حساب دستگاه‌های ممنوعه ناشی شده که به‌اشتباه به‌حساب افراد عادی واریزشده است.

هفته گذشته، مدیرکل مقررات بانک مرکزی با ابلاغ ۳ تکلیف مهم بانکی اعلام کرد: «دریافت سود حساب‌های بانکی برخی دستگاه‌ها ممنوع است.

بر اساس قانون بودجه امسال دستگاه‌های مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری به دریافت سود از حساب‌های بانکی (حساب‌جاری، پشتیبان، سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت، بلندمدت) مفتوح در بانک‌های دولتی و غیردولتی مجاز نیستند و بانک‌های دولتی و غیردولتی نیز به پرداخت سود حساب دستگاه‌های اجرایی که فاقد قوانین و مقررات برای دریافت سود هستند، مجاز نیستند.»

البته قانون بودجه امسال، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه دولتی، سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و دستگاه‌های مأذون از مقام معظم رهبری و هر یک از دستگاه‌های اجرایی را که در قوانین و مقررات یا اساسنامه به دریافت سود مجاز باشند، از شمول این حکم مستثنی کرده است.

درحالی‌که ابتدا برخی مشتریان بانک رفاه کارگران در شهر مشهد متوجه واریز سود میلیاردی به حسابشان شدند، دیروز برخی شهروندان تهرانی هم مدعی شدند که سود به‌حساب آن‌ها واریزشده و حتی ادعای این افراد نشان می‌دهد سود واریزشده همان مبلغ بالای ۱۶ میلیارد تومان است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر