در حال خواندن
پوشش لنز آیفون ۱۰ بی دلیل می‌شکند
0

پوشش لنز آیفون ۱۰ بی دلیل می‌شکند

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۷-۰۳-۰۶

نود فناوری – براساس گزارش‌ کاربران آیفون ۱۰ از وجود شکستگی بی‌دلیل در قسمت پوشش لنز دوربین حکایت دارد.
کاربران آیفون ۱۰ به‌تازگی از بروز مشکلی عجیب در این گوشی گلایه داشته‌اند؛ به گفته‌ی این کاربران، شیشه‌ی کاور لنز دوربین آیفون ۱۰ دچار ترک می‌شود. تعدادی از گوشی‌هایی که دچار این ترک‌خوردگی شده‌اند دارای قاب محافظ بوده‌‌اند و مابقی نیز به گفته‌ی صاحبان آن‌ها اصلا زمین نخورده‌اند.

به همین جهت، علت ترک خوردن کاور لنز آیفون ۱۰ به یک معما تبدیل شده است. اپل از کاربرانی که به این مشکل برخورده‌اند پرسیده است که آیا دمای گوشی آن‌ها از حد ایمن صفر تا ۳۵ درجه‌ی سانتی‌گراد بالاتر یا پایین‌تر رفته است. دلیل این پرسش این است که شیشه‌ی گوشی‌ هوشمند وقتی که خیلی داغ یا خیلی سرد شود، می‌تواند به دلیل انبساط و انقباض ترک بردارد.

بر اساس این گزارش، هزینه‌ی تعمیر آیفون ۱۰، تحت پوشش بیمه +AppleCare حدود ۹۹ دلار و بدون آن ۵۲۹ دلار خواهد بود.

جاشوا وارترز، تعمیرکار موبایل، می‌گوید: «اگر گوشی خود را در هوای سرد در ماشین بگذارید، این امکان وجود دارد که ال‌سی‌دی و کریستال مایع آن یخ بزند و در نتیجه بشکند. البته، آیفون‌ ۱۰ در هوای خیلی سرد اساسا کار نمی‌کند و کاربران نیز در انجمن‌های اینترنتی مختلف اذعان داشته‌اند که شیشه‌ی گوشی آن‌ها در گرما یا سرمای شدید نشکسته؛ بلکه در شرایط عادی و دمای مجاز این اتفاق برای پوشش شیشه‌ای لنز گوشی افتاده است.

اپل می‌گوید برای پوشش لنز دوربین آیفون‌ها از یاقوت کبود استفاده کرده که بسیار مقاوم است؛ اما در هر حال تحت فشار امکان شکستن آن وجود دارد. مسئله این است که کاربران مطمئن هستند هیچ گونه فشار یا ضربه‌ای به گوشی آن‌ها وارد نشده است. با این تفاسیر، علت موضوع یادشده فعلا نامشخص است؛ اما اگر مشکل جدی باشد و آیفون‌های زیادی به آن دچار شوند، احتمالا اپل برای کشف و رفع آن وارد عمل خواهد شد.

 

درباره نویسنده
عبداله افتاده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر