در حال خواندن
درآمد هواوی در ۳ ماهه اول سال میلادی جاری ۳۹ درصد افزایش یافت
0

درآمد هواوی در ۳ ماهه اول سال میلادی جاری ۳۹ درصد افزایش یافت

نویسنده:  عبداله افتاده1398-02-03

نود فناوری – براساس اعلام کمپانی هواوی این شرکت توانسته با سرمایه‌گذاری‌هایی که در شبکه اینترنت ۵G و افزایش سهم بازار فروش گوشی‌های هوشمند درآمد خود را به میزان قابل توجه‌ای افزایش دهد.

گزارشات مالی کمپانی هواوی نشان می‌دهند که درآمد این شرکت در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۹ به میزان ۳۹ درصد افزایش یافته و به مبلغ ۱۷۹٫۷ میلیارد یوان (۲۶٫۸۱ میلیارد دلار) رسیده است. هم‌چنین هواوی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماه گذشته، ۸ درصد بوده که این رقم نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، کاهش یافته است. بزرگترین کمپانی تولید‌کننده تجهیزات مخابراتی جهان آمار دقیق‌تری از سود خالص خود به ما ارایه نکرد.

هواوی از اعلام این آمار اهداف مختلفی را دنبال می‌کند، این شرکت تلاش می‌کند تا تحریم‌های ایالات متحده را نادیده گرفته و به روند پیشرفت خود ادامه دهد. هواوی مدتی پیش با اعمال فشار از طرف دولت آمریکا، فروش تجهیزات مخابراتی و هم‌چنین تجهیزات اینترنت نسل پنجم را در بازار آمریکا از دست داد. آمریکا مدعی است که هواوی با استفاده از تجهیزات مخابراتی خود در این کشور، از شهروندان و سایر افراد این کشور جاسوسی کرده و اطلاعات حساس و مهم آمریکا را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد.

در این میان هواوی نیز بار‌ها و بار‌ها این اتهامات را رد کرده و رن ژنگفی، بنیانگذار این شرکت معتقد است که تمام این ماجراها مربوط به سیاست است. با وجود تحریم‌های آمریکا علیه این شرکت، هواوی قرارداد‌های جدیدی را به‌منظور توسعه شبکه اینترنت ۵G در سایر نقاط جهان بسته است.

این غول چینی در پایان ماه مارس اعلام کرد که ۴۰ قرارداد تجاری مربوط به توسعه اینترنت ۵G با اپراتور‌ها امضا کرده است، این شرکت ۷۰ هزار عدد از ملزومات توسعه شبکه اینترنت نسل پنجم را به سراسر جهان ارسال کرده و انتظار می‌رود که این رقم تا پایان ماه مه، به ۱۰۰ هزار عدد برسد.

شرکت هواوی برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ روند کاهشی درآمد خود در دو‌ سال اخیر را تجربه کرد. اما به‌نظر می‌رسد که اوضاع مالی این شرکت بهبود یافته و رن ژنگفی در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اعلام کرد میزان فروش تجهیزات مخابراتی هواوی، ۱۵ درصد افزایش یافته است. او همچنین گفت که فروش محصولات مصرفی این کمپانی در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است. رن در این مصاحبه این نکته را هم افزود که: “آمار و ارقام نشان می‌دهند که ما هم‌چنان در حال رشد هستیم و هیچ افتی در این مسیر نداشته‌ایم.”

گو پینگ، رییس شرکت هواوی نیز گفته است که انتظار دارد تمامی محصولات این شرکت (محصولات مصرفی، تجهیزات ارتباطی و محصولات سازمانی) رشد دو‌رقمی را در سال جاری تجربه کنند.

علاوه‌بر این موارد، هواوی اعلام کرد که ۵۹ میلیون دستگاه اسمارتفون را درسه‌ماهه نخست امسال به فروش رسانده است. البته این شرکت آمار فروش اسمارتفون‌های خود را در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۸ اعلام نکرد. اما با توجه به گزارشات منتشر‌شده از سوی موسسه Strategy Analytic می‌توان متوجه این موضوع شد که این کمپانی چینی در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۸، توانست ۳۹٫۳ میلیون دستگاه از هندست‌های هوشمند خود را به فروش برساند.

 

 

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر