در حال خواندن
برترین اپلیکیشن های ایرانی در گوگل پلی
0

برترین اپلیکیشن های ایرانی در گوگل پلی

نویسنده:  عبداله افتاده1398-02-29

نود فناوری – اگر این روزها نگاهی به آمار نصب و کاربران فعال اپلیکیشن های ایرانی بیاندازید، با آمارهای متفاوت و بعضا متناقضی روبرو می شوید. این تفاوت های آماری در آمار اعلامی توسط شرکت ها و همچنین مارکت های نرم افزاری بیش از پیش به چشم می خورد. لذا بر آن شدیم تا با مراجعه به مرجعی بی طرف عملکرد نرم افزارهای ایرانی را بررسی نماییم.
شاید در این بین معتبرترین مرجع آمار نصب در پلتفرم اندروئید، پلی استور گوگل باشد که صرف نظر از رقابت های تجاری و یا ارتباط مالی با شرکت های ایرانی صرفا آمارهای خود را بر اساس میزان استقبال کاربران و تعاریف خود از کاربران فعال منتشر می کند.

این در حالیست که به دلیل تحریم اپلیکیشن های ایرانی از سوی اپل فعلا امکان مقایسه نرم افزارهای ایرانی در این حوزه وجود ندارد.
با نگاهی به دسته بندی روش زندگی (life style) در گوگل پلی به ترتیب آپ، همراه من و تاپ برترین اپلیکیشن های رایگان گوگل پلی در بین کاربران ایرانی می باشند که نشان دهنده بیشترین میزان استقبال از آنها و دانلود توسط کاربران ایرانی می باشد.
با در نظر گرفتن حوزه فعالیت اپلیکیشن های مالی و بانکی و تفاوت آن با اپلیکیشن همراه من که متعلق به همراه اول می باشد می توان گفت که به ترتیب پرمخاطب ترین اپلیکیشن های پرداخت ایرانی آپ و پس از آن اپلیکیشن تاپ اشاره نمود. پس از این دو با جستجوی بیشتری در سایر دسته بندی های گوگل پلی نام سایر اپلیکیشن های ایرانی از جمله هف هشتاد و ۷۲۴ نیز مشاهده می شود که پس از این دو اپلیکیشن در رده های بعدی قرار میگیرند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر