در حال خواندن
پاسخ رایتل به یک خبر
0

پاسخ رایتل به یک خبر

نویسنده:  عبداله افتاده1398-02-14

صبح امروز پایگاه خبری نود فناوری خبری با عنوان «دروغ بزرگ رایتل در طرح جایزه بزرگ» منتشر کرد که این شرکت پس از آن اقدام به ارسال جوابیه برای تحریریه این سازمان خبری کرد که بدون هیچ‌گونه تغییری متن آن را در ادامه می‌خوانید. البته قضاوت در این رابطه را به خوانندگان می‌سپاریم.

در پاسخ به مطلب منتشر شده در پایگاه خبری تحلیلی ۹۰ فناوری با موضوع «دروغ بزرگ رایتل در طرح جایزه بزرگ»،مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه امسال مقتضی است جوابیه زیر طبق  ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی در آن پایگاه خبری درج شود:

در مسابقه جایزه بزرگ شرکت خدمات ارتباطی رایتل خانم “اشرفی شریفی” برنده یک واحد آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان شدند که همسر یک کارگر هستند.

مطابق خبر منتشر شده در سایت رسمی شرکت خدمات ارتباطی رایتل که مورد استناد آن رسانه بوده است، برنده جایزه کارگر عنوان شده، همانطور که مستحضر هستید هویت افراد در خانواده تعریف می­شود و خلاف واقع نشان دادن موضوع نفعی برای این شرکت ندارد. ضمن اینکه در فیلم مراسم قرعه­کشی که در صفحات شبکه های اجتماعی آپارات و اینستاگرام رایتل موجود است کاملا مشخص است که خانواده برنده جایزه از قشر زحمت کش کارگری است و موضوع مطرح شده از طرف آن رسانه ناقض اصل موضوع اهدای جایزه به خانواده کارگری نیست.

لذا خواهشمند است در اسرع وقت نسبت به انتشار این جوابیه اقدام نمایید.

متن اصل خبر

دروغ بزرگ رایتل در طرح جایزه بزرگ

اپراتور سوم تلفن همراه در اعلام برنده جایزه بزرگ خود خانمی که برنده این قرعه کشی شده بود را کارگر صنعتی معرفی کرد.

شرکت رایتل از اسفند ماه گذشته طرحی را به اجرا در آورده بود به نام “جایزه یزرگ رایتل” که یک دستگاه آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان برای برنده خوش شانس خود در نظر گرفته بود.

در این طرح هر فردی می توانست با خرید سیم کارت این اپراتور و کسب امتیاز شانس شرکت در قرعه کشی را داشته باشد. مشترکین رایتل هم با استفاده از خدمات این اپراتور می توانستند مجوز شرکت در قرعه کشی را کسب کنند.

در تبلیغات گسترده این شرکت اعلام شده بود، قرعه کشی در روز اول اردیبهشت و همزمان با نیمه شعبان برگزار خواهد شد اما فرصت شرکت در آن تمدید شد و روز یازدهم اردیبهشت همزمان با روز کارگر از سوی رایتل برای برگزاری این مراسم در نظر گرفته شد.

در مراسم قرعه کشی که در شامگاه یازدهم اردیبهشت همزمان با روز کارگر برگزار شد و به صورت زنده از صفحه رسمی رایتل در شبکه های اجتماعی آپارات و اینستاگرام نیز پخش شد و اکنون از طریق این لینک‌ها اینجا و اینجا در دسترس است، خانم اشرفی شریفی از اسلام آباد غرب کرمانشاه به عنوان برنده این قرعه کشی معرفی شد، اما در خبر این مراسم که در سایت رسمی شرکت ( https://www.rightel.ir/news-show/-/news/22237834 ) و دیگر رسانه‌های همکار این اپراتور منتشر شده است، بدون نام بردن از برنده مسابقه وی به عنوان کارگر شهرک صنعتی کرمانشاه معرفی شده است که دروغی بزرگ است.

با دقت در فیلم قرعه کشی مشخص می شود که همسر وی کارگر شهرک صنعتی کرمانشاه است و به نظر می رسد شرکت رایتل برای بهره برداری خبری از نام کارگر و همزمانی مراسم قرعه کشی در روز کارگر اقدام به این کار کرده است.

بهتر است شرکت رایتل که متعلق به شستا و سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و در واقع سهام آن متعلق به کارگران کشور است به جای این شوی تبلیغاتی شفافیت که شعار اصلی محمد شریعتمداری وزیر رفاه را سرلوحه کار خود قرار دهد و اینچنین دروغ بزرگی را به خورد مردم ندهد.

 

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر