در حال خواندن
اینترنت پرسرعت به حق مدنی تبدیل می‌شود
0

اینترنت پرسرعت به حق مدنی تبدیل می‌شود

نویسنده:  عبداله افتاده1398-04-18

قانون تضمین سرعت آفکام که موجب برخورداری مناطق دورافتاده از اینترنت پرسرعت می‌شود در ماه مارس سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد.
به گزارش نود فناوری از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer سازمان مجوز خدمات جهانی (USO) به مشتریان و کسب‌وکارهای خود سرعت اینترنت حداقل ۱۰ مگابیت بر ثانیه با سرعت آپلود ۱ مگابیت بر ثانیه را باقیمت ماهانه برابر با ۴۵ پوند یا کمتر وعده داده است.
این اعداد ارقام تنها نقطه شروع هستند و سازمان آفکام به‌عنوان تنظیم‌کننده مقررات رسانه‌ای بریتانیا اعلام کرده است که این اعداد و ارقام بر اساس میزان دیتای مصرفی کاربران تغییر می‌کند.
متأسفانه ۶۲۰ هزار خانه و مکان اداری در سراسر بریتانیا با مشکل اینترنت کم‌سرعت دست‌ و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از این اماکن در مناطق دورافتاده واقع شده‌اند. مسلما مکان‌هایی که با مشکل اینترنت کم‌سرعت دست‌وپنجه نرم می‌کنند با اجرای قانون جدید یادشده کاهش پیدا می‌کند و در غیر این صورت افراد می‌توانند از تأمین‌کنندگان خود شکایت کنند.
بر اساس شرایط تعیین‌شده در مجوز خدمات جهانی، مشتریان می‌توانند با KCOM یا BT ارتباط برقرار کنند و در طی ۳۰ روز به آن‌ها پاسخ داده می‌شود که آیا می‌توانند امکانات سرعت یادشده را دریافت کنند یا خیر.
آفکام توضیح داده است که: «بر اساس قانون‌گذاری سرویس جدید، هزینه تأمین ارتباطات برای خانه‌های واجد شرایط تا ۳۴۰۰ پوند پرداخت خواهد شد. اگر کار موردنیاز هزینه بیشتری در برداشته باشد، مشتریان می‌توانند هزینه اضافی را بپردازند یا به دنبال راه دیگری خارج از خدمات جهانی بگردند.»
۳۴۰۰ پوند برای ارائه این تجهیزات یارانه قابل‌توجهی است و می‌تواند منجر به برخورداری بسیاری از خانه‌ها و مکان‌های دورافتاده از اینترنت پرسرعت شود. این یارانه نه‌تنها برای اشخاص مصرف‌کننده، بلکه برای تأمین‌کنندگان نیز مفید خواهد بود و تجهیزات بیشتری به فروش خواهد رسید.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر