در حال خواندن
تمامی خدمات ستاره اول در یک نگاه
ستاره اول
3708 3708 0

تمامی خدمات ستاره اول در یک نگاه

نویسنده:  منصوره خالقی۱۳۹۸-۰۴-۲۸

همراه اول از تابستان سال ۹۴ با هدف ارایه خدمات سهل‌تر به مشترکان اعتباری و دایمی خود از سرکد دستوری ستاره‌ یک مربع رونمایی کرد تا کاربران یزرگترین اپراتور خاورمیانه بتوانند به راحتی از خدماتی همچون خرید شارژ عادی، مستقیم و فوق العاده، پرداخت قبوض، خرید بسته‌های اینترنت و نیکوکاری استفاده کنند. در گزارش پیش رو جزییات نحوه استفاده از تمامی خدماتی که این کد دستوری ارایه می‌شود را مرور کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

نحوه فعال‌سازی و برخورداری از طرح :

نود فناوری – کلیه مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند از این سرویس استفاده کنند (مشترکین دائمی می‌توانند برای مشترک اعتباری دیگر شارژ خریداری و هدیه کنند).

قوانین کلی خرید شارژ از طریق سامانه #۱* :

روش پرداخت به این صورت است که پس از درخواست خرید شارژ از جانب مشترک، مشترک به درگاه بانک اتصال یافته و می‌تواند با ارسال شماره کارت شتاب و رمز دوم، پرداخت خود را انجام دهد.

در صورتی که مشترک اقدام به خرید شارژ کند، اعتبار مشترک مستقیماً افزایش می‌یابد. بدین معنی که نیازی به ارسال پین در این روش توسط مشترک نمی‌باشد.

شماره‌های افراد دیگری که از سوی هر مشترک اعلام می‌گردد، در صورت تأیید مشترک برای خریدهای بعدی وی ثبت می‌شود.

در صورتی که مشترک برای خرید شارژ اقدام کند، مبلغ فعلی شارژ مشترک بررسی می‌شود. اگر مبلغ به اندازه‌ای باشد که با خرید جدید، اعتبار مشترک بیش از ۲۰۰ هزار تومان شود، از خرید شارژ جلوگیری شده و مراتب طی پیامک به مشترک اعلام می‌شود.

در صورت موفق بودن عملیات خرید شارژ، افزایش شارژ از طریق USSD و پیامک به مشترک اعلام می‌شود. در صورت عدم موفقیت نیز نتیجه به مشترک اعلام می‌گردد.

 

امکان شارژ عادی و شارژ فوق العاده:

مشترکین می‌توانند با شماره‌‌گیری #۱*۱*۱* از شارژ عادی و با اعمال شارژ از طریق کد دستوری #۲*۱*۱* بدون نگرانی از دست رفتن مبلغ و زمان اعتبار شارژ اصلی از مزایای شارژ فوق العاده استفاده کنند. همچنین در صورتی که بخواهند مبلغی را به صورت دلخواه شارژ کنند می‌توانند با شماره‌‌گیری #۳*۱*۱* شارژ دلخواه خود را به راحتی خریداری کنند (شارژ دلخواه باید حداقل ۱۰ هزار ریال و مضربی از هزار ریال باشد).

 

شارژ سریع و راحت:

مشترکین اعتباری می‌توانند با شماره‌‌گیری #مبلغ شارژ*۱*، شارژهای هزار، دو، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی یا مبالغ دلخواه خود را سریع‌تر از هر روشی به صورت فوق العاده برای خود خرید کنند.

 

مبلغ شارژ فوق‏ العاده:

این مبلغ براساس میزان اعمال شارژ متفاوت بوده و پس از وارد نمودن رمز شارژ با کد دستوری #۲*۱*و انتخاب مبلغ شارژ فوق‏ العاده به صورت جدول زیر فعال خواهد گردید:

 

* منظور از ۱ روز اعتبار شارژ هدیه، تا ۲۴ ساعت پس از زمان اعمال شارژ بوده و منظور از ۳ روز اعتبار شارژ هدیه، تا ۷۲ ساعت پس از اعمال شارژ می‌‏باشد.

 

ویژگی‏های شارژ فوق‏ العاده:

شارژ هدیه شامل مکالمات داخل شبکه (همراه اول و تلفن ثابت)، SMS و دیتا می‌شود و در صورتی که پیش از اتمام اعتبار شارژ هدیه اقدام به اعمال شارژ فوق ‏العاده‏ ی مجدد نمایید، مبلغ شارژهای هدیه با هم جمع و زمان اعتبار طولانی‏ تر، منظور می‌گردد (زمان اعتبار شارژ هدیه جمع نمی‌گردد). لازم به ذکر است در زمان تماس با اپراتورهای دیگر و همچنین تماس خارج از کشور و رومینگ از شارژ اصلی مشترک کسر خواهد گردید.

* پایان یافتن مهلت زمانی استفاده از شارژ هدیه، تأثیری بر مبلغ و مهلت استفاده از شارژ اصلی نمی‌گذارد.

پرداخت راحت و سریع قبض تلفن همراه:

اگر شما با پرداخت غیر حضوری قبض تلفن همراه خود به جمع همراهان طبیعت پیوسته‌‌اید یا علاقمند به بهره مندی از خدمات الکترونیکی پرداخت قبض می‌باشید، برای دسترسی سریع و آسان به اطلاعات قبوض خود نظیر مبلغ میان دوره و پایان دوره و پرداخت راحت و سریع، می‌توانید با شماره‌‌گیری #۱* و ورود به منوی “قبض” یا با شماره‌‌گیری راحت و آسان کد دستوری #۲*۱* نسبت به رویت مبلغ و پرداخت قبض میان دوره و یا پایان دوره و یا سایر قبوض خدماتی خود اقدام نمایید.

 

خرید بسته‌های نوترینو:

ستاره اول به منظور تسهیل خرید بسته‌های اینترنت نوترینو برای مشترکین دائمی و اعتباری، این امکان را فراهم نموده است تا مشترک با مراجعه به درگاه #۱* و واریز مبلغ بسته از طریق حساب بانکی خود بتواند به صورت مستقیم بسته نوترینو را فعال کند. بدین ترتیب مشترکین دیگر نیاز به خرید و اعمال مکرر شارژ و انجام چند نوبت عملیات بانکی نخواهند داشت و می‌توانند تنها با یکبار مراجعه به درگاه #۱*، بسته‌های نوترینو را به سرعت و براحتی برای خود و یا دیگران خریداری و فعال کنند.

 

جهت اطلاع از ویژگی‌ها و نحوه خرید بسته‌های متنوع اینترنت نوترینو می‌توانید به این لینک (www. mci. ir/notrino-shop) مراجعه نمایید.

 

شارژ بانوان:

فقط برای خانم ها! ۳۰ درصد شارژ بیشتر در هر بار شارژ

ستاره اول به پاس قدردانی از بانوان گرامی امکان استفاده از سرویس شارژ بانوان را در منوی خود فراهم نموده است. مشترکین می‌توانند از این طریق به راحتی و بدون نیاز به پین کد برای خود یا دیگران اقدام به خرید شارژ کنند و از مزایای شارژ بانوان بهره‌مند شود. لازم به توضیح است مشترکین دائمی و اعتباری می‌توانند برای خطوط اعتباری که در پایگاه اطلاعاتی همراه اول به نام یک خانم ثبت شده است به صورت مستقیم با کد دستوری #۴*۱*۱* اقدام به خرید شارژ کنند. جهت اطلاع از جدول زمانبندی مهلت استفاده از شارژ بانوان و سایر شرایط و قوانین به آدرس‌: http://www. mci. ir/charging-gifts-women مراجعه نمایید.

درباره نویسنده
منصوره خالقی

ارسال یک نظر