در حال خواندن
رهام داتک در جمع برترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت
0

در ارزیابی ۶ ماهه دوم سال ۹۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت انتقال داده های رهام داتک از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ رایتل متعلق به شستا به عنوان یکی از سه شرکت برتر در حوزه خدمات اینترنت ثابت معرفی شد.

نود فناوری به گزارش روابط عمومی داتک، مجید حقی معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از ارزیابی و رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت ثابت، بی‌سیم و تلفن همراه در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ خبر داد و گفت: این ارزیابی به منظور شفاف‌سازی وضعیت موجود اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات، تقویت فضای رقابتی میان اپراتورها و ارتقای کیفیت خدمات انجام شده است.
وی افزود: در حوزه خدمات اینترنت ثابت ده اپراتور تاثیرگذار که دارای بالاترین سهم بازار بودند مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که شرکت‌های شاتل، آسیاتک، رهام داتک، پیشگامان، صبانت، پارس آنلاین، های وب، فن آوا، مخابرات ایران و حلما گستر به ترتیب رتبه‌های یک تا ده را کسب کردند.
گفتنی است، پیش از این نیز شرکت انتقال داده های رهام داتک موفق شده بود، در طرح رضایت‌سنجی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در کل کشور ، مقام دوم رضایت کاربران را در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ را به دست آورد.
لازم به ذکر است، شرکت انتقال داده های رهام داتک از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ رایتل متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) است.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری رگولاتوری درباره شاخص‌های این ارزیابی تصریح کرد: اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات در دو بعد مشتری و رگولاتوری ارزیابی شده‌اند که البته شاخص‌های بعد مشتری وزن بیشتری دارد.
وی در تشریح شاخص‌های ارزیابی این ابعاد گفت: اپراتورها در بعد مشتری با شاخص‌های عملکردی، رضایت مشتری، وضعیت بازار و پشتیبانی مشتری و در بعد رگولاتوری با شاخص‌های میزان پایبندی به قوانین و مقررات، تعهدات توسعه و اجرا، تعهدات مالی و ارزیابی‌های ادارات کل تنظیم مقررات مناطق سنجیده شده‌اند.
بر اساس خبر منتشر شده در وبسایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حقی با اشاره به استمرار ارزیابی‌ها تاکید کرد: تلاش می‌کنیم بازه‌های زمانی ارزیابی اپراتورها را کوتاه‌تر کرده و ارزیابی‌های بعدی را بصورت فصلی و در بازه زمانی سه ماهه انجام دهیم.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر