در حال خواندن
عملکرد موفق پرداخت الکترونیک سداد در خلق خدمت برای سازمان‌ها
0

عملکرد موفق پرداخت الکترونیک سداد در خلق خدمت برای سازمان‌ها

نویسنده:  عبداله افتاده۱۳۹۸-۰۶-۰۳

منبع: هفته نامه بازار امروز

منصوره خالقی – پرداخت الکترونیک سداد، شرکت پرداخت متعلق به بانک ملی ایران است که از سال ۹۳ با این نام مشغول به فعالیت در حوزه پرداخت الکترونیک است. به دلیل ارتباط میان سداد و بانک ملی ایران که بانک عامل بسیاری از نهادهای دولتی است، سداد نیز توانسته پیمانکار پرداخت الکترونیک سازمان‌های بزرگ و ارگان‌های حاکمیتی شود. عملکرد این PSP بر اساس گزارش‌های شاپرک به گونه‌ای است که متوسط مبلغ تراکنش‌هایش، نسبت به سایر رقبا، بالاست و همین ویژگی، سبب شده تا سداد، نسبت به سایر رقبا از نظر کیفی، تراکنش‌های بهتری داشته باشد. پرداخت الکترونیک سداد توانسته است مشتریان بزرگ و سازمانی نظیر قوه قضاییه، پلیس، گمرک، ثبت احوال و اسناد، حج و زیارت و غیره را مخصوصا در پروژه بزرگ تجمیع وجوه دولتی در حساب‌های بانک مرکزی، به خوبی پوشش دهد. در ادامه، وضعیت پرداخت الکترونیک سداد در سال گذشته را مبتنی بر گزارش‌های شاپرک بررسی کرده‌ایم.

نود فناوری – سداد توانسته است سهم خود از تعداد و مبلغ تراکنش‌ها را در چند سال اخیر حفظ کند. سهم سداد از مبلغ تراکنش‌ها بین ۱۰ تا ۱۱ درصد کل مبالغ شاپرک و سهمش از تعداد تراکنش‌ها، حدودا ۷ درصد است. بنابراین عملکرد سداد در مبالغ تراکنش‌ مثبت ارزیابی می‌شود. متوسط مبلغ تراکنش‌های شاپرک در سال ۹۷، معادل ۱۱۹ هزار تومان بوده در حالی که متوسط مبلغ تراکنش‌های پرداخت الکترونیک سداد، ۱۷۱ هزار تومان بوده است. بنابراین از نظر مبلغی، سداد ۴۳ درصد بهتر از متوسط شاپرک عملکرده است.

 

سداد از نظر عملکرد در کانال‌های غیرحضوری موبایل و اینترنت، توانسته در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته باشد. هرچند هنوز با آپ و تاپ در حوزه تراکنش‌های غیرحضوری فاصله دارد ولی نسبت به سایر رقبا، اپلیکیشن و درگاه‌های پرداخت الکترونیک سداد وضعیت مناسبی دارند. یکی از دلایل عملکرد مناسب سداد در درگاه پرداخت اینترنتی، حفظ و توسعه مشتریان سازمانی این PSP است.

برآوردها حاکی از آن است که حدودا یک چهارم تراکنش‌های سازمانی و وجوه دولتی در اختیار شرکت پرداخت الکترونیک سداد است. بنابراین این PSP کاملا به صورت تخصصی، لیدر بازار تراکنش‌های دولتی است. اجرای پروژه‌های دولتی از منظر کسب و کار، فرآیند و فنی، بسیار پیچیده و دشوار است و همچنین حجم  تراکنش‌ها در این نوع درگاه‌ها، معمولا به صورت دفعه‌ای افزایش می‌یابد. لذا می‌توان گفت که کار دشوار پرداخت الکترونیک سداد در پوشش و حفظ این بازار قابل ستایش است.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر