در حال خواندن
هکرهای چینی بدافزار سارق پیامک تولید کردند
0

محققان امنیتی از طراحی نوعی بدافزار تازه توسط هکرهای چینی خبر داده اند که قادر به سرقت محتوای پیامک ها از طریق شبکه های اپراتورهای تلفن همراه است.
نود فناوری به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، بررسی های موسسه امنیتی فایرآی نشان می دهد گروه یادشده که APT۴۱ نام دارند، از طریق همین بدافزار فعالیت های جاسوسی متعددی را در نقاط مختلف جهان انجام داده اند.

بدافزاری که بدین منظور طراحی شده MESSAGETAP نام دارد و بر روی برخی سرورهای تبادل پیامک در نقاط مختلف جهان شناسایی شده است. این سرورها توسط شرکت های مخابراتی و اپراتورها برای تبادل پیامک مورد استفاده قرار می گیرند.

هکرها با استفاده از MESSAGETAP نه تنها قادر به قرائت پیامک های مختلف هستند، بلکه از این طریق می توانند به اطلاعات شخصی گیرندگان و دریافت کنندگان پیامک ها نیز دسترسی پیدا کنند. به نظر می رسد هدف اصلی از طراحی این بدافزار جمع آوری برخی اطلاعات جغرافیایی و سیاسی در مورد برخی اشخاص و گروه های خاص باشد.

فایر آی از افشای هویت فرد یا افرادی که هدف حملات بدافزاری یادشده بوده اند، خودداری کرده است. اما اعلام کرده که چهار شرکت مخابراتی با استفاده از MESSAGETAP در سال جاری میلادی هک شده اند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر