در حال خواندن
۷۱ میلیون از ۹۱ میلیون سیم‌کارت فروخته‌شده فعالند
0

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح عملکرد شرکت مخابرات ایران به استفاده ۹۱ درصدی مردم از تلفن همراه اشاره کرده و گفته است: هر سال ۸.۲ به تعداد این خطوط افزوده می‌شود.
نود آی سی تی – رضا تقی‌پور با اشاره به بخشی از دستاوردهای این وزارتخانه طی سال‌های گذشته، بیان کرد: در سال ۱۳۵۷ تعداد ۸۵۰ هزار تلفن ثابت در کشور وجود داشت که امروز با حدود ۲۷ میلیون تلفن ثابت یعنی بیش از تعداد خانواده‌ها و کسب و کارها این تعداد ۳۱ برابر شده و این نشان می‌دهد توانستیم هرساله نیاز این بخش را تامین کنیم به نحوی که خطوط منصوبه بیش از نقطه دایر است و بدون معطلی این خطوط پس از درخواست در اختیار قرار می‌گیرد.
وی افزود: در سال ۵۷ از هر ۱۰۰ نفر ۲.۵ نفر در کشور تلفن داشته‌اند و امروز این آمار به ۳۵.۵ درصد افزایش داشته و به این معنی است که هر خانواده بیش از یک خط تلفن دارند.
وی با اشاره به این که آمار تلفن همراه از سال ۸۴ محاسبه می‌شود گفت: در این سال ۸.۵ میلیون خط تلفن همراه داشتیم که امروز این تعداد نزدیک به ۷۱ میلیون تلفن همراه فعال رسیده است که البته سیم‌کارت‌های فروخته شده ۹۱ میلیون بوده که با توجه به نیاز ۲۰ میلیون از سیم‌کارت‌ها هنوز در دست مشترکان است و هنوز فعال نشده است و ضمن اینکه ظرفیت ایجاد شده بیش از این تعداد است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در سال ۵۷، ۳۷۰ روستا از خدمات مخابرات بهره‌مند بودند که اکنون ۲۷۵۴ روستا از این امکانات استفاده می‌کنند و بدین معنی است که حتی در آبادی‌های با پنج خانوار هم دارای این امکات هستند.
وی با اشاره به برقراری ارتباط با سایر کشورها توسط تلفن‌های همراه در دست مشترکان بیان کرد: اکنون می‌توان با ۱۱۹ کشور در دنیا ارتباط رومینگ برقرار کرد.
تقی‌پور افزود: تعداد کانال‌های ارتباطی در داخل کشور در زمان پیروزی انقلاب ۱۷ هزار کانال بود که امروز به ۱۱.۵ میلیون کانال افزایش رسیده است و مشترکان برای برقراری ارتباط با نقاط دور در داخل کشور با اشغالی روبرو نخواهند بود مگر به دلیل اشغالی خط یا ایام عید و مناسبات خاص.

درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر