در حال خواندن
بامدادهای ماه مبارک رمضان با برنامه‌های همراه اول
0

در این روزهای سخت اقتصادی و کرونایی اگر به منبعی از الهام و آرامش وصل نبودیم، زندگی روی دیگری نشانمان می داد. تمام تسلی مان اعتماد به خواست و اراده قدرتی است که معتقدیم آفریننده آسمان ها و زمین است و بهترین ها را برای بندگانش می خواهد. اگر در سختی هستیم یا در آزمونیم یا قرار است این سختی ها صیقلی بر روح و جسممان باشد.

رمضان انگیزه ای برای اتصال مجدد به منابعی از نور و الهام است. حالا که نمی توانیم مانند سابق در مساجد، حسینیه ها، تکایا و مراسم روضه خوانی ها حاضر شویم به لطف گسترش اینترنت به صورت مجازی از برکات این ماه مبارک فیض می بریم.

یکی از سازمان هایی که در این ایام سخت در تمامی روزهای مذهبی در کنارمان بوده است، شرکت ارتباطات سیار ایران است. این شرکت از سویی دغدغه حفظ سلامتی هموطنان ایرانی و مسلمان را داشته و از سویی می خواهد با تولید محتوای دینی بر بستر دیجیتال، امکان دسترس پذیری به نیاز اصلی مردم در این ایام را تضمین کند. در گزارش پیش رو به اقدام دیگر همراه اول تحت عنوان “قرار سحر” در ارتباط با ماه مبارک رمضان می پردازیم.

همراه اول و “قرار سحر”

همراه اول با برنامه “قرار سحر” از ۲۷ فروردین ماه از طریق اپلیکیشن های “روبیکا” و “آیگپ” مهمان شب های رمضان است. این برنامه به صورت مستقیم در بامداد ماه مبارک از بارگاه معنوی و آستان قدس رضوی به هم میهنان و روزه داران تقدیم می شود.

همراه اول با توجه به شرایط خاص ماه رمضان امسال و ایجاد محدودیت های اجتماعی برای مردم، یکی از متفاوت ترین زمان های سحرگاهی رمضانی را از جوار حرم نورانی امام رضا(ع) در اختیار مسلمانان قرار داده است.

این برنامه که با همکاری همراه اول از بیست و هفتم فروردین ماه از ساعت ۲۳ تا یک و نیم بامداد روزهای ماه مبارک رمضان و از طریق اپلیکیشن‌های “روبیکا” و “آیگپ” اجرا و پخش زنده می شود، “قرار سحر” نامگذاری شده است.

در این برنامه فرزاد جمشیدی به‌عنوان تهیه کننده و مجری و محمود نعیمی موحد به عنوان کارگردان، آیتم های متنوعی را در رسانه های مذکور به مخاطبان خود تقدیم می کنند. حجت اشرف زاده نیز تیتراژ آغازین برنامه “قرار سحر” را اجرا کرده است.

پلاتوهای معنوی و ادبی مجری، دعوت از مهمانان معارفی، فرهنگی و هنری، ارتباط زنده با مجریان سراسر کشور و بیان مناسبات و حالات معنوی مردمان در ماه رمضان، پخش دعا، نیایش و نجواهای معنوی از جمله آیتم های برنامه “قرار سحر” است.

برنامه های پیشین همراه اول

با توجه به اینکه بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا می گذرد، در این یکسال همراه اول با استفاده از دانش و توان فنی خود در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خویش هموطنان را در روزهای سخت تنها نگذاشته و هر جا که اقدامی لازم بوده تا نیاز روحی آنان را فراهم کند، دست به کار شده است.

از آشناترین اقدامات همراه اول در حیطه تولید محتوای دینی در طول یک سال اخیر می توان به کمپین های “عاشورا” ، “ایام فاطمیه” و پیش برنامه های “ماه مبارک” اشاره کرد که با استقبال قابل توجهی از سوی مردم روبرو بوده است.

پیش بینی همه ما این است که دیر یا زود ویروس کرونا ریشه کن و نابود خواهد شد و شاید تولید محتوا در ارتباط با اعمال فرایض دینی در این سطح نیاز نباشد، اما حتی اگر کرونا هم نباشد، هستند کسانی که به دلیل مشکلات جسمی یا مسائلی دیگر امکان حضور فیزیکی در مراسم مذهبی را نداشته باشند. بنابراین ادامه این مسیر و تولید محتواهایی از این دست در آینده می تواند پاسخ نیاز این دسته از مومنان باشد.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر