در حال خواندن
یک بسته اینترنتی که تمام بسته های اینترنت را به چالش می کشد!
0

بررسی قیمت اینترنت‌های نامحدود حاکی از آن است که یکی از اپراتورهای ارتباطی کشور با ارائه بسته مقرون به صرفه یک ماهه خود، نه تنها از دیگر رقبای خود پیشی گرفته بلکه روی دست اپراتورهای ارائه دهنده «اینترنت ثابت» نیز بلند شده است که بسته‌ای بسیار مقرون به صرفه و فوق‌العاده جذاب برای مشترکان پرمصرف اینترنت است.

با ظهور اینترنت همراه و پیشرفت تکنولوژی، گوشی های هوشمند بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما شده‌اند. به طوری که اکنون اینترنت یکی از اقلام ضروری سبد کالای خانواده هاست.

از طرفی چند وقتی است با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی کشور، موضوع حذف بسته های اینترنتی اپراتورها در بین رسانه ها و مردم به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شده است.

اما در همین حین، یکی از رسانه های کشور با نگاهی متفاوت تر، بسته های نامحدود اپراتورهای تلفن همراه را به تحلیل گذاشت و به بسته‌ ای رسید که هم از نظر حجم مصرفی و هم قیمت، مقرون به صرفه و بسیار کاربردی است؛ گزارش مذکور را می‌توانید از طریق این لینک بخوانید.

در گزارش آن رسانه به مقایسه وضعیت «اینترنت نامحدود» اپراتورهای تلفن همراه پرداخته شده و بسته‌های تعریف شده توسط آنها آنالیز شده است.

این بسته یک ماهه “شبانه” که از ساعت ۱ بامداد تا ۱۱ صبح فعال است و تا ۱۰۰ گیگابایت قابلیت مصرف دارد با قیمتی کمتر از ۲۰ هزار تومان توسط اپراتور ‌«همراه اول» عرضه شده است.

با وجود به حاشیه کشیده شدن سایر اپراتورهای تلفن همراه با این بسته همراه اول، مجالی یافتیم تا به مقایسه این بسته با بسته اینترنت نامحدود شرکت مخابرات ایران که یکی از ارائه دهندگان پرمشترک سرویس فیکس یا همان «اینترنت ثابت» است، بپردازیم.

در حالیکه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت بسیاری در کشور فعال هستند، اما شرکت مخابرات به واسطه ارائه دهنده زیرساخت های مادر مخابراتی و همچنین سرویس اینترنت، در راس آنها قرار دارد و رایج ترین سرویس های آن اینترنت های ADSL و VDSL  است که از قضا تعدادی بسته نامحدود روی این دو تکنولوژی ارائه می دهد.

مخابرات در بسته‌ های نامحدود ADSL خود ۲ بسته یک ماهه ارائه کرده است که به ترتیب با حجم های ۸۰ و ۱۲۰ گیگابایت اینترنت بین الملل، ۶۰ هزار تومان و ۷۵ هزار تومان است.

در بستر VDSL نیز، دو بسته اینترنتی با حجم های ۸۰ و ۱۲۰ گیگابایت با قیمت های ۱۱۰ هزار تومان و ۱۳۵ هزار تومان ارائه کرده است.

پر واضح است که این بسته های نامحدودِ مشابه حجمی با بسته نامحدود همراه اول (بسته نامحدود شبانه با قیمتی کمتر از ۲۰ هزار تومان) هم، از منظر قیمتی یارای رقابت ندارند و حتی اپراتور اول ارتباطی کشور در رقابت با اینترنت ثابت نیز پرچمدار است؛ لذا برای مشترکان پرمصرف اینترنت، بحث انتخاب سرویس نامحدود از میان ارائه دهندگان خدمات اینترنت کشور اعم از ثابت و سیار، تصمیم سختی نیست که به سمت انتخاب سرویس ارزنده تر بروند.

 

درباره نویسنده
منصوره خالقی

ارسال یک نظر