در حال خواندن
مراحل طرح پذیره‌نویسی سهام دولت در اپلیکیشن ایوا
0

ایوا در ارائه خدمت جدید خود، عرضه سهام دولت، تلاش کرده تا فرایند پذیره‌نویسی یا خرید سهام را تا حد امکان ساده کند.

اپلیکیشن ایوا امکان خرید سهام دولت را که از تاریخ ۱۴ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۹ عرضه می‌شود برای کاربرانش فراهم کرده است. در این طرح، وزارت اقتصاد و دارایی به نمایندگی از دولت در ازاء هر کد ملی، بدون محدودیت سنی و بدون نیاز به کد بورسی و ثبت نام در سامانه سجام، تا سقف ۲ میلیون تومان سهام خود در بانک های ملت، تجارت، صادرات و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.

ایوا در این خدمت اخیر نیز مثل سایر خدمات خود تلاش کرده تا کاربران فرایند خرید را طی چند مرحله ساده به انجام برسانند. برای پذیره‌نویسی باید مراحل زیر را طی کرد:  

  1. در اپلیکیشن ایوا گزینه «عرضه سهام دولت» را انتخاب و به صفحه سامانه پذیره‌نویسی بانک ملی در این اپلیکیشن وارد شوید.
  • در سامانه پذیره‌نویسی ETF کد ملی، شماره موبایل، تاریخ تولد خریدار را وارد و پس از زدن تیک «شرایط و قوانین را قبول دارم» گزینه «تائید» را انتخاب کنید.
  • در صفحه اخیر پس از وارد کردن کد فعال‌سازی که به خط تلفن همراه شما پیامک‌شده گزینه «تائید» را انتخاب کنید.
  • در صفحه انتخاب سهم پس از وارد کردن کدپستی مبلغ موردنظر خود را با ضریب ۱۰۰٫۰۰۰ ریال تا سقف ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تعیین و با انتخاب گزینه «تائید» وارد صفحه پرداخت شوید.
  • در این صفحه پس از تائید صحت اطلاعات شخصی و مبلغ خرید گزینه «پرداخت» را انتخاب کنید تا وارد صفحه پرداخت شوید.
  • در صفحه درگاه پرداخت پرداخت ‌الکترونیک سداد با وارد کردن مشخصات کارت بانکی (شامل شماره کارت، CVV2، ماه و سال و رمز دوم پویا) عملیات خرید را کامل کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت پرداخت الکترونیک سداد به آدرس https://sadadpsp.ir/fa/etf رجوع کنید و برای دانلود اپلیکیشن ایوا عدد ۱ را به ۲۰۰۰۴۴۴ ارسال یا کد دستوری #۱*۷۳۷* را شماره‌گیری نمایید.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر